Weekendowy wypad w Beskidy, czyli spacer górskimi szlakami Karpat. Sprawdź, gdzie warto pojechać

Polska ma do zaoferowania wiele pięknych krajobrazów, poza popularnymi Tatrami są u nas zupełnie inne szlaki, które warto zobaczyć. Przykładem są Beskidy - rejon bogaty w malownicze trasy. To idealne miejsce na weekendową podróż.
Zobacz wideo WEEKEND.GAZETA.PL. Jesteśmy tu dla Was!

Piesze wędrówki to niesamowita forma odpoczynku. Spacer na łonie natury, powiew letniego wiatru i piękne widoki. To zestawienie sprawia, że odpoczywamy od trosk i zmartwień, a ruch wzmacnia nasze zdrowie fizyczne.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Weekendowy wypad w Beskidy, czyli spacer górskimi szlakami Karpat

W Beskidach znajdziemy wiele szlaków, które pozwolą nam na aktywny odpoczynek. Wbrew pozorom nie musi być to męcząca wędrówka, której celem będzie zdobywanie kolejnych szczytów. Ten rejon Żywiecczyzny ma do zaoferowania kilka różnorodnych tras, dzięki czemu możemy znaleźć coś, co nas zainteresuje i pozwoli wypocząć.

Jedną w propozycji jest Żabnica Skałka, trasa jest prosta i przyjemna, a szlak oznaczony jest kolorem zielonym, co oznacza, że jest krótki i prowadzi do ciekawych miejsc.  Wyprawę można rozpocząć wybierając się do Schroniska PTTK Hala Rysianka.

Tam pozostawiamy samochód i wyruszamy na spacer. Szlak przez jakiś czas wiedzie drogą asfaltową, mijamy urokliwe chatki, a spacer umila nam szum potoku. Po dwóch kilometrach wchodzimy w las i kontynuujemy naszą wędrówkę. Cała wyprawa zajmie nam około dwóch godzin. 

Beskidzkie szlaki, czyli trasy dla ciekawych świata i miłośników pięknych widoków

Szczyt Wielka Rycerzowa - gratka dla miłośników górskich wypraw. Wybierając ten szlak warto zrobić swego rodzaju pętlę z Sobolówki. Na początku udajemy się do bacówki, a później na szczyt, by zejść na dół przez Przełęcz Przysłop.

Taki Spacer gwarantuje cudowne widoki i trasę 10 kilometrów. Choć może wydawać się to dość dużo, to maszerując w otoczeniu beskidzkich widoków, czas biegnie nieubłaganie, a nogi same niosą nas do przodu. 

Babia Góra to najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, którego zdobycie latem nie powinno przysporzyć żadnych problemów. Możemy wybrać czerwony szlak, jest on łatwy i przyjemny. Trasę pokonujemy schodkami, a pośród nich rozpościera się kosodrzewina. Wszędzie unosi się zapach drzew i co rusz napotykamy na piękne widoki. Cały spacer będzie trwał około dwóch i pół godziny.

Decydując się na weekend w Beskidach, mamy szansę nie tylko odpocząć, ale także poznać ciekawe zakątki naszego kraju. To region pełen zieleni, ciszy i spokoju, dobre miejsce na rozpoczęcie wakacji

Więcej o: