Saudyjczycy przeczesali sklepy w rytm groźnej muzyki. "Zagrożenie"? Tęczowe zabawki [WIDEO]

Konfiskują zabawki, zeszyty, piórniki, a nawet spinki do włosów. Co jest z nimi nie tak? Są w tęczowych kolorach i "mają promować homoseksualność". Stacja al-Ekhbariya opublikowała na Twitterze wideo, na którym funkcjonariusze w rytm dramatycznej muzyki wyszukują w sklepach zakazane i nieprzyzwoite przedmioty.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Atak dronów na rafinerię w Arabii Saudyjskiej

CNN, powołując się na stację al-Ekhbariya, poinformowało, że saudyjskie Ministerstwo Handlu zakazało sprzedaży zabawek w tęczowych barwach. Do sklepów w Rijadzie zostali wysłani przedstawiciele resortu z misją, aby z półek zniknęły zabawki i ubrania w niedozwolonych kolorach.

– Musimy uważać na hasła, które naruszają zasady islamu i moralności publicznej, takie jak promowanie kolorów homoseksualności – mówi na nagraniu jeden z urzędników.

Na wideo opublikowanym na Twitterze państwowego kanału telewizyjnego Al-Ekhbariya widać sterty skonfiskowanych przedmiotów. Wśród nich można zauważyć piórniki, kredki, tornistry czy spinki do włosów. – Te skierowane do młodszego pokolenia artykuły zaprzeczają islamskiej wierze – dodaje przedstawiciel ministerstwa.

Nie wiadomo, w ilu sklepach skonfiskowane zostały zakazane przedmioty. Stacja CNN poprosiła urząd o komentarz, ale prośba pozostała bez odpowiedzi.

Katar przeprowadził podobną interwencję

W grudniu ubiegłego roku w Katarze przeprowadzano podobne interwencje w sklepach. Na celowniku funkcjonariuszy również znalazły się tęczowe zabawki i przybory szkolne, które uznano za "sprzeczne z wartościami islamu".

Karany śmiercią lub chłostą

CNN przypomina, że w Arabii Saudyjskiej homoseksualna orientacja jest surowo zabroniona. Zgodnie z krajową interpretacją prawa islamskiego dobrowolne zachowania seksualne osób tej samej płci są karane śmiercią lub chłostą, w zależności od wagi sprawy. Sprzeczne z prawem jest również noszenie przez mężczyzn kobiecych ubrań.

Źródło: CNN 

Więcej o: