Do tej pory nie można było dolecieć bezpośrednio z Polski w ten region świata. Wielu turystów dostawało się do Baku przy okazji podróży do Gruzji, państwa sąsiadującego z Azerbejdżanem. Teraz jednak się to zmieniło, ponieważ PLL LOT latają bezpośrednio z Warszawy do Baku aż cztery razy w tygodniu: we wtorki, środy, piątki i soboty. Podróż trwa około czterech godzin.
Jest to efekt współpracy pomiędzy PLL LOT a linią lotniczą Azerbaijan Airlines oraz tamtejszym ministerstwem odpowiedzialnym za turystykę.
Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.
Ten historyczny budynek obecnie służy dziś w Baku jako Prezydium Akademii Nauk Azerbejdżanu. Jest położony na ulicy Istiglaliyat w Baku. Pałac ten został zbudowany dla Muzułmańskiego Towarzystwa Dobroczynności przez polskiego architekta Józefa Płośko na koszt milionera Musy Naghiyeva, który chciał upamiętnić swego zmarłego syna Ismaja - od jego imienia budynek został nazwany Ismailiyya. Obecnie funkcjonuje jako Prezydium Akademii Nauk Azerbejdżanu.
Jest to prawdopodobnie najbardziej znany budynek architektoniczny w Baku, jak i całym Azerbejdżanie. Uformowany na kształt awangardowej, smukłej bryły, która została zaprojektowana przez Zahę Hadid. Konstrukcja nosi nazwisko nosi imię Heydara Aliyeva, który był prezydentem Azerbejdżanu w latach 1993-2003. Obecnie pełni funkcję głównego obiektu kulturalnego w tym kraju, a w 2014 roku Londyńskie Muzeum Designu przyznało Centrum Hejdara Alijewa nagrodę w kategorii Projekt Roku.
Jest to historyczne centrum Baku, stolicy Azerbejdżanu. Charakteryzuje się wąskimi, krętymi uliczkami, które miały chronić przed silnymi zimowymi wiatrami. Znajdziemy tam stare meczety, liczne łaźnie, a także herbaciarnie i kawiarnie oraz sklepy z wyrobami rzemiosła artystycznego. Jako ciekawostkę należy dodać, że kręcono tu niektóre sceny ze słynnej komedii "Jak rozpętałem II Wojnę Światową".