Zakopane. Długi weekend na Krupówkach upłynął pod znakiem tłumów. "Głowa przy głowie"

Długi weekend to czas, w którym często odwiedzamy różne miejsca w Polsce i Europie. Wiele osób wybrało się do Tatr. Na Krupówkach można było spotkać wielu turystów, którzy chętnie przechadzali się obok stoisk.

Więcej informacji na temat nowinek związanych z podróżowaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Podróż do Zakopanego nie może odbyć się bez odwiedzenia kilku miejsc. Turyści zdobywają Gubałówkę, pędzą na skocznię, by móc usiąść na belkę i przechadzają się po Krupówkach. To właśnie w tym miejscu w miniony długi weekend można było spotkać mnóstwo osób. Odwiedzający oglądali góralskie produkty i kupowali sobie pamiątki. Wielu z nich zajadało się miejscowymi smakołykami. "Tygodnik Podhalański" na swoim fanpege'u na Facebooku opublikował zdjęcia z ostatnich dni. 

Latarnia morska na Przylądku Rozewie Latarnie morskie w Polsce. Szlak Latarni Morskich, który warto odwiedzić

Długi weekend w Zakopanem. "Głowa przy głowie" i zakorkowana Zakopianka

W sobotę, 18 czerwca 2022 roku "Tygodnik Podhalański" podzielił się swoją radością, która związana była z tym liczną obecnością turystów. Pogoda sprzyjała długim wypadom. 

Dziś na Krupówkach głowa przy głowie. To jest zdecydowanie udany weekend

- czytamy we wpisie.

Odwiedzający chętnie spacerowali po najsłynniejszej ulicy w mieście, wstępowali do miejscowych knajpek i oglądali wytworzone przez górali produkty. Wiele osób kupowało sobie wykonane ręcznie pamiątki. To wszystko pozytywnie wpłynęło na turystykę w Zakopanem
Turyści musieli jednak liczyć się z tym, że podczas wyjeżdżania z miasta mogą trafić na znaczne problemy na drodze. Korki zaczynały tworzyć się już w niedzielę przed południem przy końcu dwupasmówki w Nowym Targu na pasie w stronę Krakowa. Tłoczno było również na trasach objazdowych. Kolejki samochodów można było zobaczyć obok Czarnego Dunajca, Chochołowca i Raby Wyżnej. 

Dzikie miejsca w Polsce Dzikie miejsca w Polsce. 7 pomysłów na wakacje z dala od tłumów

Więcej o: