Wakacje Hiszpania all inclusive. Znajdziesz tam pyszne jedzenie, piękne plaże i ciekawe atrakcje

Wakacje w Hiszpanii all inclusive to plan na odpoczynek wielu spragnionych słońca turystów. Kraj ten jest jednym z najpopularniejszych w Europie i na świecie oraz trzecim najliczniej odwiedzanym. Atrakcje, smaczne jedzenie, ciekawa kultura i piękne plaże ściągają co roku nawet 60 mln osób. Podpowiadamy najważniejsze informacje, o których warto wiedzieć przed wyjazdem.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Atrakcji Hiszpanii można by naliczyć tyle, ile odwiedza ją rocznie turystów. Są tak zróżnicowane jak cały kraj - góry i morze, plaże i klify, spalone słońcem stepy i dzikie lasy, półpustynie i wulkany Wysp Kanaryjskich czy nawet narty w Sierra Nevada. Nic dziwnego, że jest to popularny kierunek dla turystów z Polski i nie tylko. 

Wakacje all inclusive w Hiszpanii

Opcja all inclusive oznacza dosłownie "wszystko w cenie". Taki wybór pozwala zminimalizować koszty i odrzucić zmartwienia dotyczące organizacji wyjazdu. Zazwyczaj Obiekty, w których można wykupić tego typu wczasy, oferują turystom możliwość dowolnego korzystania m.in. z oferty restauracji, czy hotelowego baru. Goście często mają do dyspozycji całodobowe bufety z kanapkami, słodkimi przekąskami, owocami a nierzadko także darmowe drinki. Mogą również korzystać z przygotowanych przez ośrodek wypoczynkowy atrakcji.

Hiszpania jest popularnym kierunkiem wakacyjnym - swoją sławę zawdzięcza ciekawemu ukształtowaniu terenu, bogatej kulturze, wyjątkowo smacznej kuchni czy masie atrakcji. Nie brakuje tam też malowniczych plaż - najpopularniejsze nich to Playa de Lloret, Cala Xarraca, Playa Caleton Blanco czy Cala Galdana. Przed wyjazdem warto zapoznać się z nimi - być może to właśnie pomoże nam w wyborze miejsca na wczasy all inclusive

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

All inclusive w Hiszpanii

Oferta all inclusive ma zarówno wiele plusów, jak i minusów. Wszystko zależy od naszych preferencji spędzania czasu. Dla wszystkich, którzy wybierając się na wakacje, oczekują odpoczynku, plażowania czy imprezowania jest to opcja idealna. Osoby, które wolą nieco bardziej aktywny wypoczynek, mogą dokupić sobie zorganizowane wycieczki, lekcje nurkowania czy naukę różnego rodzaju sportów. Wiele hoteli oferuje także, wynajem samochodu co pozwoli nam zwiedzić okolice lub odwiedzić bardziej odległe punkty i atrakcje. 

Opcja all inclusive w Hiszpanii pozwoli nam także do woli próbować ciekawych dań, pod warunkiem że nasz hotel oferuje dobrą jakość i ciekawe menu. Turyści mogą liczyć także na bogatą ofertę barów - kolorowe drinki, witaminowe koktajle czy mocniejsze alkohole zazwyczaj nie są dodatkowo płatne. Niestety na niektórych hiszpańskich wyspach obowiązują nowe zasady, które dotyczą limitu drinków. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule: Turyści zaskoczeni. Limit drinków w all inclusive. "Myślałem, że mnie oszukali"

Więcej o: