Pogoda na weekend. IMGW ostrzega: Przed nami pierwsza fala upałów. Termometry pokażą ponad 30 st. Celsjusza

Pogoda na weekend 18 i 19 czerwca zapowiada się iście wakacyjnie. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie przed pierwszą falą upałów w 2022 r. Termometry w weekend mogą pokazać nawet ponad 30 st. Celsjusza.

Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem zmiennej aury. W Boże Ciało przez wiele miejsc w Polsce przeszły intensywne opady deszczu oraz burze z gradem. Pozostałe dni weekendu będą bardzo gorące - temperatura, zwłaszcza na południu kraju, może przekroczyć nawet 30 st. Celsjusza.

Zobacz wideo Proste triki przyniosą wam ulgę w upały

Więcej bieżących informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prognoza pogody na piątek - 17 czerwca. Może popadać w większości kraju

Jak zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pogoda na weekend będzie letnia. Choć w piątek, 17 czerwca będzie jeszcze dość chłodnym dniem, w ciągu temperatura zacznie się zwiększać. Możemy spodziewać się od 17 st. Celsjusza nad morzem do 23 st. C na południu kraju. Możliwy jest także umiarkowany, acz momentami porywisty wiatr, który spotęguje uczucie chłodu.

Prognoza pogody na sobotę - 18 czerwca. IMGW ostrzega: będzie gorąco

Sobota będzie znacznie cieplejszym dniem weekendu. W całym kraju zapowiedziana jest pogodna aura, pełna słońca i błękitnego nieba. Słabe opady deszczu mogą sporadycznie wystąpić jedynie na wschodzie. 

IMGW ostrzega, że pierwsza w tym roku fala upałów nadejdzie właśnie w sobotę. 

Na zachodzie Polski w sobotę oraz w niedzielę temperatury będą najwyższe i mogą sięgać 33-34 st. C. Pamiętajcie o odpowiednim nawodnieniu i nakryciu głowy

- podaje instytut na Twitterze.

Na zachodzie Polski wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałem. Szczególnie gorąco będzie w okolicach m.in. Wrocławia, Legnicy, Leszna, Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego. W tych rejonach temperatura skoczy powyżej 30 st. Celsjusza.

Prognoza pogody na niedzielę - 19 czerwca. W niektórych regionach będzie padać i pojawią się burze

Niedziela zapowiada się bardzo gorąco i słonecznie. Maksymalna temperatura w Łodzi i centrum kraju to ok. 28 st. Celsjusza. Na południu Polski będzie jeszcze cieplej - tam termometry mogą wskazać nawet powyżej 31 st. Celsjusza. Chłodniej będzie na północy kraju - nad morzem będzie zaledwie do 17 st. Celsjusza.

Tak upalna pogoda niesie za sobą tez ryzyko frontu atmosferycznego z opadami i burzami. Wyładowania mogą pojawić się zwłaszcza na północy i będą przesuwać w dół kraju. Burz, gradu i porywistego wiatru mogą spodziewać się mieszkańcy Warmii, Kujaw, Wielkopolski, a nawet Ziemi Lubuskiej

Więcej o: