Zmagasz się z szumami usznymi i planujesz lot samolotem? Sprawdź, jak złagodzić uciążliwe dolegliwości

Jeśli zmagacie się z szumami usznymi i planujecie podróż samolotem, to koniecznie zapoznajcie się z poradami na złagodzenie problemu. Dzięki temu znacznie poprawicie swój komfort i unikniecie bólu. Jak? Zobaczcie sami.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Aplikacja Skyscanner - pomoże w planowaniu najbliższej podróży samolotem

Szumy uszne to nieprzyjemne dźwięki (np. piski, szumy, dzwonienie) słyszane jedynie przez osobę nimi dotkniętą. Z tą przypadłością żyje od 15 do 20 procent społeczeństwa. W samej Wielkiej Brytanii zmaga się z tym 7,1 miliona osób. Teoretycznie można z tym normalnie żyć, jednak w przypadku latania samolotem doznania słuchowe mogą się nasilić do tego stopnia, że pojawi się fizyczny ból. Jak sobie z tym poradzić? Dziennikarze "The Sun" rozmawiali o tym z Katie Ogden, specjalistką ds. aparatów słuchowych firmy ReSound. 

Dziecko i zabawkowy samolot (zdjęcie ilustracyjne) Jak podróżować z dzieckiem w samolocie? Bezpieczeństwo najważniejsze

Specjalistka od aparatów słuchowych wyjaśniła jak można ulżyć sobie w podróży samolotem

Podczas lotu samolotem (zwłaszcza startowania i lądowania) gwałtownie zmienia się ciśnienie, co powoduje ból i nasilenie szumów usznych. Katie Ogden radzi przede wszystkim nie wpadać w panikę. Jak sama powiedziała dla "The Sun":

Dla osób dotkniętych szumami usznymi związanymi ze stresem i lękiem jest logiczne, że te odczucia pogłębiają przypadłość. Spróbujcie ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych przed lotem, jak i w jego trakcie. W ten sposób uspokoisz się i szumy uszne będą znacznie słabsze. W przypadku poważniejszych szumów skonsultuj się z lekarzem.

Oprócz tego Katie Ogden radzi cierpiącym na szumy uszne, aby wybierali w samolocie miejsca przed skrzydłem maszyny, ponieważ tam hałas silnika jest najmniejszy. Innymi radami specjalistki na ulżenie sobie w podniebnej podróży są takie rzeczy jak:

  • używanie zatyczek do uszu,
  • słuchanie muzyki na słuchawkach (z rozsądnym poziomem decybeli),
  • ssanie cukierków - landrynek,
  • żucie gumy.

Książki dla dzieci. Zdjęcie ilustracyjne 5 książek do samolotu i na wakacje. Najbardziej wciągające pozycje

Więcej o: