Jaka pogoda czeka nas w Boże Ciało i długi czerwcowy weekend? Mamy prognozę na 15-19 czerwca

Niedługo zacznie się czerwcowy długi weekend i wielu Polaków spędzi ten czas wyjeżdżając. Ale przed wyruszeniem w podróż warto wiedzieć jaka pogoda będzie przez najbliższe dni, aby ustrzec się przed niemiłą niespodzianką np. w postaci ulewy czy burzy. Zobaczcie, co nas czeka.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikował raport z prognozą pogody na najbliższe kilka dni. Ściślej rzecz biorąc, na okres od środy (15 czerwca) do niedzieli (19 czerwca) 2022 roku. Sprawdźcie, jaka będzie temperatura i gdzie spadnie deszcz.

W środę 15 czerwca po południu zacznie się długi czerwcowy weekend. Oto pogoda na dzisiaj

W zachodniej i południowej części Polski będzie słonecznie, w pozostałych regionach lokalnie może przelotnie padać lekki deszcz. Wiatr będzie raczej słaby, jedynie nad morzem porywisty z kierunku północno - zachodniego. Na Mazurach, Podlasiu (w tym Suwalszczyźnie) mogą wystąpić burze. Prognozuje się następujące maksymalne temperatury:

 • nad morzem - 18 st. C,
 • wschód i centrum Polski - 22 st. C,
 • Dolny Śląsk i Ziemia Lubuska - 25 st. C.

Boże Ciało będzie raczej pogodne. Jednak w niektórych regionach może padać słaby deszcz

W czwartek 16 czerwca synoptycy przewidują ładną pogodę w pierwszej części dnia. Po południu może pojawić się zachmurzenie, a w północno-wschodniej i południowo-zachodniej części kraju możliwe są przelotne deszcze, a nawet burze. Wiatr podczas burz w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h. Mocniejsze opady deszczu i burze z gradem wystąpią przede wszystkim na południu kraju - na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Małopolsce, Ziemi Łódzkiej i południowym Mazowszu. Wieczorem również na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Prognozuje się temperatury:

 • nad morzem - od 17 st. C,
 • północ Polski - około 21 - 23 st. C,
 • południe kraju - do 17 st. C.

W piątek po Bożym Ciele (17 czerwca) pogoda będzie podobna, jak dzień wcześniej

17 czerwca będzie pochmurno i przelotnie może padać deszcz. We wschodniej części Polski możliwe są burze. W piątek będzie chłodniej niż w Boże Ciało, a przez umiarkowany (chwilami też porywisty) wiatr temperatury odczuwalne będą jeszcze niższe niż prognozowane:

 • nad morzem - od 17 st. C,
 • reszta kraju - około 21 - 23 st. C.

Sobota, 18 czerwca zapowiada się pogodniejsza i cieplejsza niż wcześniejsze dni weekendu

Przedostatni dzień długiego czerwcowego weekendu będzie pogodny, jedynie na krańcach wschodnich może odrobinę popadać deszcz. Wiatr z zachodu będzie porywisty tylko nad morzem. Napływ bardzo ciepłego, zwrotnikowego powietrza z Europy Zachodniej, sprawi, że temperatury znacznie wzrosną:

 • nad morzem - do 24 - 26 st. C,
 • Wschód Polski - jak wyżej,
 • Zachód i południowy zachód - do 30 st. C.

W ostatni dzień długiego weekendu pogoda będzie zróżnicowana. Niedziela będzie raczej burzowa

Temperatury powietrza 19 czerwca będą zróżnicowane - większość kraju część Polaków będzie mogła cieszyć się słońcem i ciepłem, ale nie wszyscy. Na północy kraju zaznaczy się linia frontu atmosferycznego z opadami deszczu i burzami. Front będzie powoli kierował się na południe. Strefa burz (niekiedy z gradem i porywistym wiatrem) obejmie pod wieczór obszar od Warmii, przez Kujawy do Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Maksymalne temperatury powietrza na niedzielę przedstawiają się następująco:

 • na północy Polski - około 15 - 17 st. C,
 • w centrum kraju - 28 st. C,
 • na południu Polski - do 31 st. C.

Interaktywna mapa pogody na najbliższe dni:

Więcej o: