Wakacje w Chorwacji. Wystartowały bezpośrednie pociągi z Budapesztu do Splitu. Niecałe 200 zł za bilet

Wakacje 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Aby ułatwić turystom podróżowanie, uruchomiono bezpośrednie połączenie kolejowe z Budapesztu do Splitu. Podróż nocną linią Adria InterCity, która łączy Węgry i Dalmację, trwa 14 godzin. Pociągi będą kursować trzy razy w tygodniu w sezonie, a przed i po sezonie będą kursować dwa razy w tygodniu.

Najnowsza nocna linia Adria InterCity to ciekawa propozycja dla Polaków. Ceny paliwa rosną z dnia na dzień, a podróż tym środkiem transportu jest o wiele tańsza. Ile kosztują bilety na nocną linię Węgry-Chorwacja? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

Pociąg z Węgier do Chorwacji. Kiedy kursuje?

Pociąg z Węgier do Chorwacji wystartował 10 czerwca i będzie kursować do 24 września. Jeździ trzy  razy w tygodniu w sezonie i dwa razy w tygodniu przed i poza sezonem:

  • Przed sezonem (10-19 czerwca) startuje z Budapesztu we wtorki i piątki, ze Splitu w środy i soboty.
  • W sezonie (od 19 czerwca do 29 sierpnia) kursuje z Budapesztu we wtorki, piątki i niedziele, a ze Splitu w poniedziałki, środy i soboty.
  • Po sezonie (od 29 sierpnia do 24 września) startuje z Budapesztu we wtorki i piątki, ze Splitu w środy i soboty.

Pociąg wyjeżdża z Budapesztu o 18.45, dociera do granicy na południowym brzegu Balatonu, a następnie kieruje się w stronę Zagrzebia i przyjeżdża do Splitu o 8.12 następnego dnia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zagranicznych podróżach? Sprawdź Gazeta.pl

Pociąg RegioJet (zdjęcie ilustracyjne)Pociągiem z Polski do Chorwacji jeszcze nie w tym roku. W przyszłym już tak

Pociąg powrotny odjeżdża ze Splitu o 18.27 i przyjeżdża do Budapesztu o 9.35 następnego dnia.

Pociąg z Budapesztu do Splitu - udogodnienia. Ile kosztuje bilet?

Przejazd z Budapesztu do Splitu pociągiem trwa 14 godzin. Większość tej podróży odbywa się w nocy. Jak podaje Time Out, usługi Adria InterCity kierują się komfortem i przystępnością. Podróżni mogą wybrać przedział z kilkoma miejscami sypialnymi  bądź prywatną kabinę dla jednej, dwóch lub trzech osób.  Pociągi wyposażone są eleganckie wagony restauracyjne zarezerwowane dawniej dla ministrów rządu Węgier. Pasażerowie, którzy zdecydują się na podróż pociągiem, otrzymują powitalny pakiet podstawowych kosmetyków oraz śniadanie z gorącym napojem w cenie biletu podstawowego.

Dubrownik, Chorwacja.Samoloty Wizz Air już w sierpniu polecą z Polski do Dubrownika

Cena przejazdu dla osoby dorosłej zaczyna się od 43 euro (ok. 198 zł), a dla dzieci w wieku 6-14 lat od 15 euro (ok. 69 zł). Przejazd w przedziale dwuosobowym kosztuje 69 euro (ok. 317 zł) za osobę w jedną stronę. Za własny przedział sypialny trzeba zapłacić 99 euro (ok. 456 zł).

Więcej o: