Lublin - ulewa zalała ulice. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. Podobne problemy na północy

Lublin. W poniedziałek (13 czerwca 2022 r.) około godziny 14:00 doszło do oberwania chmury. Ulice miasta zostały w kilka chwil zalane. Opadom deszczu i gradu towarzyszyły nawałnice. Podobna pogoda była w Olsztynie.

Więcej informacji o aktualnych wydarzeniach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Japonia: w kilka dni spadło tyle deszczu, co przez miesiąc

Przez Lublin przeszła nawałnica wraz z ulewnym deszczem i miejscowymi opadami gradu. W poniedziałek (13.06.2022 r.) około godziny 14:00 ulice w kilka chwil zamieniły się w rwący potok. Strażacy często interweniowali, a setki osób były pozbawione prądu. 

Lublin - oberwanie chmury i burze w mieście

Po południu nawałnice przeszły przez miasto i powiat. Ulewa i towarzyszący jej wiatr połamały drzewa i zerwały dachy w kilku domach. Z informacji podanych przez radio.lublin.pl wynika, że strażacy z PSP w powiecie interweniowali 80 razy. Najczęściej usuwali połamane drzewa i gałęzie oraz zabezpieczali zniszczone przez nie samochody. Wypompowywali też wodę z piwnic i domów. Kilka razy brali udział w pracach związanych z zabezpieczaniem zerwanych dachów budynków gospodarczych. Jedna interwencja dotyczyła uszkodzenia domu. Burze zniszczyły również linie energetyczne, które pozbawiły prądu 95 osób w mieście i 1500 w powiecie. 

Olsztyn. Zalane ulice i ronda, połamane drzewa

Ulice miasta stanęły pod wodą, przez niektóre, na przykład ul. Partyzantów i aleję Wojska Polskiego, nie dało się przejechać. Podobne problemy zauważyć można było na ul. Krasickiego i Sikorskiego. Wiatr powalił też drzewa, które uszkodziły kilka samochodów. 

Strażacy interweniowali 15 razy, z czego 13 razy w samym Olsztynie. Działaliśmy między innymi na ulicach: Wojska Polskiego, Partyzantów czy Lubelskiej. Większość zdarzeń związana była z lokalnymi podtopieniami. W dwóch przypadkach powalone drzewa uszkodziły auta

- powiedział rzecznik PSP Olsztyn Tomasz Sobkowicz cytowany przez radio.olsztyn.pl. W regionie strażacy interweniowali ponad 30 razy. Najczęściej wypompowywali wodę z zalanych piwnic i mieszkań. Miejscowa policja poinformowała, że wielu kierowców straciło tablice rejestracyjne. Służby proszą o ich jak najszybsze odebranie. 

 
Więcej o: