Czterech Niemców dostało mandat na prawie 20 tys. zł. Wenecja karze łamanie prawa przez turystów

Mieszkańcy Wenecji jeszcze przed pandemią wprowadzili surowe zasady, m.in. zakaz piknikowania, pływania w kanałach czy chodzenia w bikini. Niestety mimo upływu czasu nic się nie zmieniło i turyści dalej łamią regulamin. Ostatnio grupa Niemców skończyła swoją wycieczkę po Wenecji z mandatem o wysokości prawie 20 tysięcy złotych.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo W wielu miastach rośnie opór przeciwko turystom

Jak podaje portal "The Independent", kilka dni temu czworo niemieckich wczasowiczów zostało ukaranych mandatem w wysokości 4,200 euro (czyli około 19 500 zł) za nielegalny piknik w zabytkowym miejscu w pobliżu Campo Zaccaria. 

Wenecja od lat walczy z łamaniem zasad. Tym razem skończyło się mandatem na prawie 20 tys. zł

Niemieccy turyści rozłożyli obrus, ustawili krzesła i wyciągnęli wino i kieliszki. Problem w tym, że wybrane przez nich miejsce to nieczynna studnia z początków XVIII wieku. Informacja o ich pikniku szybko dotarła do lokalnych służb i każdy członek grupy dostał mandat w wysokości 1050 euro (czyli około 4.870 złotych). Szef weneckiej policji w rozmowie z dziennikiem "The Times" skomentował wydarzenie następująco:

Może myśleli, że to normalne zachowanie, ale w Wenecji nie wolno jeść na 300-letniej studni, więc szybko się o tym dowiedzieliśmy.

To wydarzenie nie było jedynym tego typu w Wenecji. W tym roku ukarano mężczyznę za skakanie do kanału mandatem w wysokości 400 euro, a inny turysta został wyrzucony z miasta na dwie doby po tym, jak robił sobie zdjęcie topless na tle pomnika wojennego.

W Wenecji trzeba trzymać się 12 złotych zasad. Zobacz, czego dotyczą zakazy

12 złotych zasad w Wenecji to bezwzględny zakaz wykonywania (pod groźbą mandatu w wysokości od 25 do 500 euro) następujących czynności:

 1. skakania do kanałów i pływania w nich,
 2. śmiecenia,
 3. dokarmiania ptaków,
 4. wieszania kłódek na mostach,
 5. palenia papierosów w miejscach publicznych,
 6. siadanie na schodach, mostach i ulicach,
 7. jeżdżenia na rowerze,
 8. zrywania kwiatów z klombów,
 9. rysowania (pisania) po ścianach, pomnikach i ławkach,
 10. hałasowania po 23.00,
 11. spania pod gołym niebem (również na ławce),
 12. chodzenia w stroju kąpielowym i topless.

Dokładny opis powyższych reguł wraz z karami za nie znajdziecie na stronie internetowej Paris10.pl.

Więcej o: