Nie każdy ma odwagę, by tam nocować. Top 5 nietypowych hoteli na świecie

Z roku na rok powstaje coraz więcej obiektów turystycznych, w tym baz noclegowych. Ze względu na rosnące wymagania odnośnie wyjątkowości takich miejsc, hotele na całym świecie prześcigają się w coraz oryginalniejszych projektach. Oto kilka najbardziej kreatywnych propozycji.

Kopalnia soli w Wieliczce

Wielu zapewne słyszało lub osobiście odwiedziło jedną z najpopularniejszych kopalni soli w Polsce. Obiekt ten figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i co roku przyciąga rzesze turystów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że oferowaną atrakcją turystyczną są także... noclegi pod ziemią.

W Komorze Słowackiego, położonej na głębokości 125 metrów pod ziemią panuje bardzo specyficzny mikroklimat, mogący wpłynąć korzystnie na stan naszego zdrowia, a szczególnie układu oddechowego. Kompleks składa się z części noclegowej oraz rekreacyjnej, w której goście mogą wspólnie spędzić czas. Mnogość korzyści i niesamowita atmosfera komory solnej sprawia, że czas zdaje się tu płynąć zupełnie inaczej. Szybciej czy wolniej - sprawdźcie sami.

Nocleg w Kopalni WieliczkaNocleg w Kopalni Wieliczka materiały promocyjne / kopalnia.pl

Sun Cruise Resort, Korea Południowa

Z daleka wygląda jak potężny statek wycieczkowy, porzucony na samym szczycie wysokiego klifu – i rzeczywiście tak jest. Hotel Sun Cruise Resort zachwyca nie tylko oryginalnością projektu architektonicznego, ale i wnętrzem. Widoki z okien zapierają dech w piersiach, a w połączeniu z muzyką morskich fal, która płynie z głośników – tworzą kompozycję nie do zapomnienia. Na pokładzie ogromnego hotelu, oprócz ponad 200 kajut, znajdują się liczne atrakcje, takie jak: restauracje, siłownia, pole golfowe czy basen z wodą morską.

Hotel Sun Cruise ResortHotel Sun Cruise Resort shutterstock.com

Montana Magica, Chile

Dla fanów baśniowości i krain wyrwanych prosto z wyobraźni Tolkiena, ten hotel będzie prawdziwym rajem. Obiekt został zbudowany głównie z kamienia i drewna. W oddali słychać delikatny szum wody, a ściany porasta mech i inna, nietypowa roślinność. Wejście do domku prowadzi przez drewniany mostek zwisający nad ziemią. Elementem wyróżniającym obiekt jest również spadzisty kształt bryły, który przywodzi na myśl wulkan lub bajkową chatkę. Miłośników natury ucieszy również fakt, że zarówno pokoje, jak i basen czy spa zostały urządzone w ekologicznym stylu.

Montana MagicaMontana Magica booking.com

Hotel Wilson, Warszawa

Wcale nie trzeba wybierać się do Japonii, żeby spędzić noc w słynnej, jednoosobowej kapsule. W okolicy warszawskiego Żoliborza powstał bowiem hotel idealny dla miłośników minimalizmu i nieoczywistych sposobów na wypoczynek. W podłużnej, wąskiej kapsule można spędzić noc, ale i zyskać nowe doświadczenie. W końcu w naszym kraju tego typu sypialnie wciąż uznawane są jako nieoczywiste, a wręcz egzotyczne rozwiązanie.

Montana MagicaFot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

Jules Undersea Lodge, Stany Zjednoczone

Podwodne obiekty na dnie Szmaragdowej Zatoki na Florydzie zachwycają nie tylko fanów nurkowania... ale tylko oni mogą dostać się do wnętrza pomieszczenia. Wszystko przez nietypowe wejście hotelu, znajdujące się około 6,5 metra pod powierzchnią wody. W środku panuje atmosfera wyciszenia, spokoju i tajemnicy - w końcu jest to jedyna tego typu atrakcja udostępniona dla turystów.

Jules Undersea LodgeJules Undersea Lodge www.orangesmile.com

Więcej o: