Kraków. Pasażerowie przewozili w bagażu ostrą amunicję. Chcieli z nią wejść do samolotu

Niecodzienna interwencja miała miejsce na lotnisku w Krakowie. W miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwie osoby, które na pokład samolotu próbowały wejść z ostrą amunicją w bagażu.

Więcej informacji na temat bieżących wydarzeń na lotniskach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo CBŚP przejęło broń, amunicję i narkotyki od zorganizowanej grupy przestępczej

47-latka z Poznania i 49-latek z Kielc zostali zatrzymani na krakowskim lotnisku w ostatni weekend. Próbowali oni wnieść na pokład samolotu ostrą amunicję. O zdarzeniu poinformował karpacki oddział Straży Granicznej w swoim komunikacie prasowym. O tym, jak będzie wyglądało dalsze postępowanie zdecyduje prokuratura i sąd.

Turyści na wydmach w Słowińskim Parku Narodowym. Łeba, 26 lipca 2020 Polska Sahara. Trudno uwierzyć, że to miejsce jest w naszym kraju

Kraków. Pasażerowie mieli przy sobie "wystrzałowe" bagaże

Co ciekawe, oba zdarzenia nie były ze sobą w żaden sposób powiązane. Kobieta leciała do Barcelony, mężczyzna zaś do Zadaru. W trakcie kontroli bezpieczeństwa odkryto, że w ich podręcznych bagażach znajduje się ostra amunicja. Straż Ochrony Lotniska wezwała Straż Graniczną, która zatrzymała pasażerów. Z informacji opublikowanych przez SG wynika, że pasażerowie nie mieli zezwolenia na posiadanie broni. 

Kobieta miała przy sobie jeden nabój 7,6 mm. Służbom tłumaczyła, że owa amunicja jest pamiątką, którą znalazła podczas spaceru w lesie. Mężczyzna zaś przewoził 16 sztuk pocisków o kalibrze 9 mm. Złożył zeznania, z których wynikało, że nie był świadomy tego, że w jego plecaku znajduje się amunicja. Funkcjonariuszom mówił, że swoją torbę często zabierał na strzelnicę. 

Naboje przekazane zostały do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. O dalszym losie pasażerów zdecyduje miejscowa Prokuratura Rejonowa. Art. 263 § 2 kodeksu karnego głosi, że za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi od pół roku do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

Samolot linii lotniczych Ryanair na płycie Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Pracownicy Ryanaira grożą strajkami w 5 krajach UE. Widmo odwołanych lotów

Więcej o: