Weź na plażę prześcieradło z gumką. Uchronisz się przed wszędobylskim piaskiem

Wakacje za pasem. Wielu z nas wybiera się na urlop nad morze, gdzie zapewne będzie spędzać dzień na plaży. Niestety, oprócz szumu wody, promieni słońca i towarzystwa obok, doświadczamy piasku, który przedostaje się do wszystkich rzeczy. Jednak plażowanie wcale nie musi tak wyglądać - wystarczy zabrać ze sobą prześcieradło z gumką.

Jak skutecznie zapobiec niepotrzebnemu kontaktowi z piaskiem podczas beztroskiego plażowania? Wystarczy wziąć ze sobą... prześcieradło z gumką. To tyleż prosty, co genialny sposób na zabezpieczenie się przed piaskiem. Na pozór może wydać się wręcz kuriozalny, ale naprawdę działa. O co dokładnie chodzi?

Zobacz wideo 'Stop plastik'. Ekologiczny manifest na plaży w Kołobrzegu

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Balos Lagoon, Kreta, Grecja Wakacje 2022. Bezpłatne plaże na południu Europy. Gdzie są najpiękniejsze?

Prześcieradło z gumką: dziwny, ale genialny sposób, by zabezpieczyć się przed piaskiem

Wystarczy jedynie rozłożyć na plaży prześcieradło gumkami do góry, a powstałe w ten sposób cztery rogi, "zablokować" przy pomocy zabranych ze sobą rzeczy na plażę. W ten sposób powstają wysokie ścianki, które chronią nas przed piaskiem z każdej strony. Dzięki temu drobinki piasku nie będą niepotrzebnie brudzić przedmiotów, a my będziemy spędzać zupełnie beztrosko wakacyjny dzień na plaży.

Choć wydaje się to niedorzeczne, sposób ma wiele plusów. Oprócz braku piasku na ręczniku utrzymujemy wszystkie rzeczy w jednym miejscu. Metoda stanowi również dobre zabezpieczenie przestrzeni przed mrówkami i robakami.

Grecja, Mykonos. Mykonos: wakacje na słonecznej greckiej wyspie. Co warto zobaczyć?

Zdjęcie podpatrzone na Twitterze wywołało zdumienie wśród polskich odbiorców

Pomysł ten został podsunięty na profilu na Twitterze amerykańskiego hotelu Mainsail Beach Inn, który zamieścił zdjęcie z plaży z wykorzystaniem tego rodzaju prześcieradła. Wpis uzyskał 59 polubień i wzbudził żywe reakcje wśród polskich użytkowników Twittera: "Dobre!" Świetny pomysł", "Czego to ludzie nie wymyślą"- to niektóre z reakcji. Pojawiła się również reakcja "Po co chodzić na plażę, kiedy boisz się piasku?".

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: