Weź na plażę prześcieradło z gumką. Uchronisz się przed wszędobylskim piaskiem

Wakacje za pasem. Wielu z nas wybiera się na urlop nad morze, gdzie zapewne będzie spędzać dzień na plaży. Niestety, oprócz szumu wody, promieni słońca i towarzystwa obok, doświadczamy piasku, który przedostaje się do wszystkich rzeczy. Jednak plażowanie wcale nie musi tak wyglądać - wystarczy zabrać ze sobą prześcieradło z gumką.

Jak skutecznie zapobiec niepotrzebnemu kontaktowi z piaskiem podczas beztroskiego plażowania? Wystarczy wziąć ze sobą... prześcieradło z gumką. To tyleż prosty, co genialny sposób na zabezpieczenie się przed piaskiem. Na pozór może wydać się wręcz kuriozalny, ale naprawdę działa. O co dokładnie chodzi?

Zobacz wideo 'Stop plastik'. Ekologiczny manifest na plaży w Kołobrzegu

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Prześcieradło z gumką: dziwny, ale genialny sposób, by zabezpieczyć się przed piaskiem

Wystarczy jedynie rozłożyć na plaży prześcieradło gumkami do góry, a powstałe w ten sposób cztery rogi, "zablokować" przy pomocy zabranych ze sobą rzeczy na plażę. W ten sposób powstają wysokie ścianki, które chronią nas przed piaskiem z każdej strony. Dzięki temu drobinki piasku nie będą niepotrzebnie brudzić przedmiotów, a my będziemy spędzać zupełnie beztrosko wakacyjny dzień na plaży.

Choć wydaje się to niedorzeczne, sposób ma wiele plusów. Oprócz braku piasku na ręczniku utrzymujemy wszystkie rzeczy w jednym miejscu. Metoda stanowi również dobre zabezpieczenie przestrzeni przed mrówkami i robakami.

Zdjęcie podpatrzone na Twitterze wywołało zdumienie wśród polskich odbiorców

Pomysł ten został podsunięty na profilu na Twitterze amerykańskiego hotelu Mainsail Beach Inn, który zamieścił zdjęcie z plaży z wykorzystaniem tego rodzaju prześcieradła. Wpis uzyskał 59 polubień i wzbudził żywe reakcje wśród polskich użytkowników Twittera: "Dobre!" Świetny pomysł", "Czego to ludzie nie wymyślą"- to niektóre z reakcji. Pojawiła się również reakcja "Po co chodzić na plażę, kiedy boisz się piasku?".

Więcej o: