Boże Ciało 2022. Długi weekend czerwcowy z rekordowymi cenami. Najdrożej nad morzem

Boże Ciało 2022 zbliża się wielkimi krokami. A wraz z nim długi weekend czerwcowy. Wielu Polaków zaplanowało urlop tak, by móc cieszyć się czterema dniami wolnymi. Okazuje się jednak, że ceny za wypoczynek w tych dniach są rekordowo wysokie.

Jak podaje TVN 24, z analizy przygotowanej przez HRE Investments wynika, że w tym roku ceny za wypoczynek czerwcowy są wyjątkowo wysokie. Za nocleg dla dwóch osób trzeba zapłacić średnio 561 złotych. Najdrożej jest w Sopocie, a najtaniej w Krynicy-Zdrój.

Zobacz wideo Skąd wzięło się Boże Ciało? Naukowcy zabierają głos

Boże Ciało 2022. Ile zapłacimy za nocleg w turystycznych miejscowościach?

Z analizy przygotowanej przez HRE Investments wynika, że najdroższym kierunkiem wypoczynkowym na Boże Ciało jest Sopot. Za nocleg dla dwóch osób zapłacimy tam 776 zł. Nieco taniej jest w Świnoujściu - 639 zł oraz Szklarskiej Porębie - 567 zł. Za nocleg dla dwóch osób w Kołobrzegu zapłacimy 564 zł, Świeradowie-Zdrój - 552 zł, Karpaczu - 547 zł, a w Międzyzdrojach - 529 zł.

Za nocleg dla dwóch osób w Zakopanem, mieście, które uznawane jest za najdroższe turystyczne miasto w Polsce, zapłacimy w tym okresie 524 zł. Nieco taniej będzie w Wiśle - 462 zł. Z kolei najtańszy nocleg w weekend czerwcowy możemy znaleźć w Krynicy-Zdrój - 435 zł.

Weekend czerwcowy 2022. Polacy najczęściej wybierają kwatery i pokoje

Jak podaje portal Nocowanie.pl, na weekend czerwcowy Polacy najchętniej rezerwują kwatery i pokoje - ok. 33 proc. Dużym powodzeniem cieszą się też domki - 28 proc. i apartamenty - 15,5 proc.

7,5 proc. Polaków wybiera pensjonaty, a około 4 proc. gospodarstwa agroturystyczne. Najmniejszym zainteresowaniem turystów cieszą się wille - 3 proc. oraz hotele, hostele, motele i ośrodki wypoczynkowe. Na taki rodzaj zakwaterowania zdecydowało się 2,5 proc. turystów.

Więcej o: