Burze w Łódzkiem. Wiele osób liczy straty po nawałnicy, niektórzy zaś spływają kajakiem po Wieluniu

Nocna burza wyrządziła wiele szkód i strat w woj. Łódzkim. W wielu miejscowościach ulice zamieniły się w porywiste potoki - tak było również w Wieluniu. W sumie na terenie województwa odnotowano aż 236 interwencji. To nie przeszkodziło jednak niektórym, by pływać kajakiem.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W czwartek, 9 czerwca nad województwem łódzkim przeszły potężne burze. Spadło tam dużo deszczu, czego skutkiem są zalane ulice, szkody materialne mieszkańców i liczne interwencje. Tak było między innymi w Wieluniu. Po sieci krąży nagranie z ulicy Prusa, gdzie wody było tak dużo, że jeden z mieszkańców postanowił popływać kajakiem! Ulica przypominała raczej rzekę. 

Burze w Łódzkiem - mieszkańcy liczą straty

W ostatnich dniach niemal w całym kraju pogoda niedopisywana. W wielu regionach występowały duże opady, nawałnice i burze. Porywisty front nie ominął także województwa łódzkiego, gdzie poziom wody drastycznie wzrósł, co spowodowało liczne podtopienia i zalania. Jak wylicza Jędrzej Pawlak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi w rozmowie z lokalnym portalem wielun.naszemiasto.pl, spośród 236 interwencji najczęściej, bo aż 143 razy, strażacy wyjeżdżali do wypompowywania wody z zalanych budynków i piwnic. W wielu z nich woda sięgała mieszkańcom po kolana. Najgorzej było w powiatach:

  • radomszczańskim - 39 interwencji,
  • pajęczańskim - 36 interwencji,
  • piotrkowskim - 28 interwencji,
  • wieluńskim - 26 interwencji,
  • wieruszowskim - 24 interwencje.
Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Groźne burze i...spływ kajakiem

Burze w województwie łódzkim wywołały spore poruszenie w sieci, jednak całą uwagę skradł mężczyzna, który postanowił przemieszczać się kajakiem. Sytuacja miała miejsce w Wieluniu na ul. Prusa. Na zalanej ulicy było tak dużo wody, że śmiałek bez problemu swobodnie wiosłował. Siec obiegło nagranie, które uwieczniło ten moment. 

Mniej optymistycznie podeszli do sprawy, mieszkańcy okolic Piotrkowa Trybunalskiego. W tych rejonach odnotowano olbrzymie szkody, zwłaszcza dla rolników i upraw. Zdjęcia obrazujące skale strat zostały opublikowane m.in. na profilu Łowcu Burz na Facebooku

Więcej o: