Kupiłeś bilet w liniach lotniczych Ryanair? Mamy złą wiadomość. Być może musisz dopłacić

Linie lotnicze Ryanair wysłały do swoich pasażerów wiadomość, która wielu osobom może się nie spodobać. Jak poinformowano, pasażerowie, którzy wybrali połączenia z Budapesztu, będą musieli dopłacić za bilet. Ma to związek z podatkiem, który został wprowadzony przez Węgry.

Jaką kwotę będą musieli dopłacić turyści za loty z Budapesztu? Czego dotyczy najnowszy podatek wprowadzony przez węgierski rząd? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Ryanair wprowadza spore zmiany. Turyści muszą dopłacić za bilet lotniczy

Jak informuje branżowy portal Fly4free.pl, te osoby, które kupiły bilety na loty z Budapesztu, które odbędą się po 1 lipca, otrzymały informacje o sporych zmianach. Wszyscy pasażerowie wylatujący z Węgier będą zobowiązani do uiszczenia kwoty podatku. Nie będą opłacać go jednak samodzielnie. Będzie wliczony w opłatę za bilet, a następnie przekazywany przez linie lotnicze do skarbu państwa.

Więcej informacji o podróżach i lataniu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W związku z wprowadzeniem przez węgierski rząd nowego podatku, ich karty zostaną dodatkowo obciążone kwotą 10 euro (46 zł) w przypadku lotów do Europy i 25 euro (115 zł) w przypadku lotów poza Europę. Linie lotnicze dają jednak swoim klientom wybór. Do 16 czerwca mają czas na anulowanie biletu, a co za tym idzie - niewyrażenie zgody na pobranie dodatkowej opłaty z konta.

Ryanair uruchamia dwie nowe trasy z Polski. To prawdziwy hit

Od 1 listopada 2022 roku Ryanair uruchomi nową trasę z Krakowa do francuskiej Tuluzy. Koszt przelotu w dwie strony z bagażem podręcznym wyniesie ok. 200 zł. Bilety są już dostępne do zakupu na stronie przewoźnika.

Wśród nowych tras pojawiło się też połączenie z Poznania do Krakowa. Z komunikatu wynika, że połączenie wystartuje jesienią tego roku. Loty będą odbywać się cztery razy w tygodniu.

Źródło: fly4free.pl

Więcej o: