W niedzielę powrócą wakacyjne połączenia. Roboty kolejowe nie będą powodować opóźnień

8 czerwca PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) poinformowały, że w najbliższą niedzielę, tj. 12 czerwca, zostanie wprowadzona korekta kolejowego rozkładu jazdy. Według komunikatu zarządcy polskiej sieci kolejowej, na Dolnym Śląsku po ponad 20 latach przerwy będzie można odbyć podróż pociągiem z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy.

Wakacje 2022 oficjalnie zaczynają się 24 czerwca. Warto zatem sprawdzić nowe połączenia kolejowe,  zwłaszcza gdy planujemy spędzić urlop w kraju. Co się zmieni i jakie rozwiązania zostały wprowadzone w związku z planowanymi inwestycjami na drogach?

Zobacz wideo akie są największe bolączki transportu publicznego w Polsce?

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Zmiany na poszczególnych trasach obowiązywały od 12 czerwca do 3 września

Jak czytamy na oficjalnej stronie Polskich Linii Kolejowych, na trasie między Wrocławiem a Świdnicą przewidziano 14 przystanków, natomiast czas przejazdu powinien wynieść mniej więcej godzinę - będzie to zależało od liczby zatrzymań. W województwie lubuskim planowane jest uruchomienie weekendowych i świąteczne połączeń pasażerskich na trasie Czerwieńsk - Guben. Do Zakopanego od 25 czerwca powrócą bezpośrednie połączenia między innymi z Krakowa, Warszawy oraz Gdyni. Jak zapewnia PKP, nowe połączenia zostały dostosowane w taki sposób, aby nie kolidować z przebudową stacji Zakopane, ulic, oraz budowę placu komunikacyjnego.

Nowy rozkład jazdy będzie dostępny między innymi na stronach: portalpasazera.pl, koleo.pl oraz intercity.pl (do ściągnięcia w formie pdf).

Wakacyjne wyjazdy kontra roboty kolejowe - rozwiązaniem zastępcza komunikacja autobusowa

Nowy rozkład jazdy pociągów uwzględnia modernizacje linii, stacji, przystanków w całym kraju. Jednakże nie powinno to wprowadzać komplikacji na krótszych trasach. W województwie śląskim kontynuuje się realizację inwestycji na linii Chorzów Batory - Bytom - Nakło Śląskie. W związku z tym wprowadzono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Katowice - Tarnowskie Góry

Od  poniedziałku 13 czerwca w woj. pomorskim kontynuowane będą prace na trasie między Glinczem a Kartuzami. Podróżni mają jednak zapewnione połączenia autobusowe na odcinku Somonino - Kartuzy - Dzierżążno (źródła: www.nakolei.pl, www.radiojura.pl).

Więcej o: