Pogoda na Boże Ciało i długi weekend czerwcowy dla wielu może być niemiłym zaskoczeniem

Synoptycy ostudzają zapał osób, które planowały już wyjazdy na długi weekend czerwcowy. Okazuje się, że pogoda nie będzie nas w tym czasie rozpieszczać - wręcz przeciwnie. Dla wielu z nas może być wręcz niemiłą niespodzianką. Jak przedstawia się prognoza pogody na przyszły tydzień? Odpowiadamy.

Osoby, które na długi weekend czerwcowy zaplanowały wycieczki po Polsce, powinny dokładnie zapoznać się z prognozą pogody. Jak będzie w Boże Ciało? Czy w długi weekend czerwcowy jest szansa na słońce?

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na Boże Ciało. Na termometrach wysokie temperatury, ale spadnie deszcz

Pogoda w Boże Ciało będzie gwałtowna i zmienna. Jak podają synoptycy tvnmeteo.pl, będzie pochmurno, ale pojawiać się będą też duże przejaśnienia. Pojawią się też opady deszczu. Szczególnie mocno padać będzie w pasie od Śląska przez centrum kraju po Warmię i Mazury. Deszczu tego dnia mogą nie obawiać się jedynie mieszkańcy południowo wschodniej części Polski. W Boże Ciało, mimo zapowiadanego deszczu, termometry pokażą nawet do 28 stopni - w województwie lubelskim i województwie podkarpackim. Tego dnia wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale w burzach osiągający porywy nawet do 90 km/h.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Procesja Bożego Ciała w Olsztynie, 3 czerwca 2021 r. (zdjęcie ilustracyjne) Boże Ciało 2022. Kiedy wypada? Jak zaplanować urlop?

Pogoda na długi weekend czerwcowy. Będzie spokojniej, ale i tak pojawią się burze

Zdaniem synoptyków pogoda na długi weekend czerwcowy zapowiada się optymistyczniej niż na Boże Ciało. W piątek na północy i wschodzie kraju pojawią się przelotne opady deszczu. Burze tego dnia wystąpią jedynie na Podlasiu. Wówczas będzie też wiać silniejszy wiatr.

Pociągiem za granicę, czyli 4 najciekawsze kierunki Urlop bez samochodu. Dokąd pojechać pociągiem? Cztery najlepsze propozycje

W sobotę w całym kraju synoptycy prognozują umiarkowane zachmurzenie. Słabe opady deszczu mają pojawić się tego dnia jedynie na wschodzie. Z kolei w niedzielę w większej części kraju będzie pogodnie. Jedynie na  zachodzie pojawi się więcej chmur, a w rezultacie spadnie deszcz. Tego dnia będzie ciepło - na Śląsku termometry wskażą nawet do 30 stopni.

Więcej o: