LOT uruchomi nową trasę lotniczą. To wakacyjne połączenie może stać się prawdziwym hitem

W lipcu samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT obiorą nowy kierunek. Przewoźnik uruchomi wakacyjne połączenie do Chorwacji. Można już rezerwować bilety.

Chorwacja to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, PLL LOT zadecydował o uruchomieniu nowej trasy. Od 5 lipca 2022 roku samoloty przewoźnika będą latać z Rzeszowa do chorwackiego miasta Rijeki.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Do Chorwacji polecimy także z Rzeszowa

To kolejna świetna wiadomość dla podróżnych, którzy mają w planach wycieczkę do Chorwacji. Od 5 czerwca mogą oni bowiem korzystać z nowej trasy: Warszawa-Riejki, a już wkrótce, 3 lipca br. wystartuje kolejne połączenie, tym razem z portu lotniczego w Zielonej Górze.

To jednak nie koniec niespodzianek przygotowanych przez polskie linie lotnicze. Kolejnym miastem, z którego będzie można dostać się chorwackiego miasta, będzie Rzeszów. Loty na tej trasie będą odbywały się raz w tygodniu - we wtorki. Połączenie będzie realizowane do końca wakacji. Można już rezerwować bilety.

Jak wynika ze strony internetowej przewoźnika, Bombardier Q400 wystartuje z Rzeszowa o godzinie 20.10. Lot potrwa niecałe dwie godziny. Z kolei powrót z Rijeki zaplanowano na godz. 22.35. Samolot powinien wylądować w Jasionce o godzinie 0.30.

Nie tylko LOT. Nowe trasy planują także inni przewoźnicy

To niejedyne nowości w siatce połączeń przewoźnika. Pod koniec maja br. linia lotnicza otworzyła połączenie do stolicy Egiptu. Trasa z Warszawy do Kairu trwa niecałe cztery godziny i, jak twierdzi operator, jest skierowana przede wszystkim do tych osób, które mają ochotę na szybki city break. Przeczytacie o tym w tym artykule.

Na wprowadzenie nowych połączeń zdecydował się także Ryanair. Irlandzki przewoźnik poinformował, że już jesienią podróżni wyruszą z Krakowa do francuskiej Tuluzy. 

Więcej o: