Meksyk. Powodzie błyskawiczne w Zapopan. Trzy osoby uwięzione przez wodę. Zawaliła się część chodnika

Mieszkańcy Meksyku przeżyli w poniedziałek, 6 czerwca chwile grozy z powodu intensywnych ulew, które w niektórych regionach wywołały tzw. powodzie błyskawiczne. Jak poinformowały meksykańskie służby, przynajmniej trzy osoby zostały uwięzione przez podnoszący się poziom wody.

Pod koniec maja stan Oaxaca doświadczył najsilniejszego huraganu, jaki kiedykolwiek pojawił się na wschodnim Pacyfiku w podobnym okresie. Huragan Agata spowodował liczne powodze i lawiny błotne. Zginęło co najmniej 10 osób. Pogoda dalej daje się we znaki i część Meksyku została dotknięta silną ulewą. W Zapopan i Guadalajarze pojawiły się powodzie błyskawiczne. Na nagraniach udostępnionych na YouTube widać, jak w mieście Zapopan został sparaliżowany ruch uliczny.

Zobacz wideo Powódź w Wenecji nie oszczędziła zabytków

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

 

Ulewne deszcze i huragan w Meksyku. Nie zapowiada się na poprawę pogody

Lokalne media meksykańskie oraz Departament Ochrony Cywilnej i Straży Pożarnej przekazały informację, że co najmniej trzy osoby zostały uwięzione przez podnoszącą się wodę. Na szczęście przeprowadzona akcja ratunkowa przebiegła pomyślnie i udało się je uratować.

Prognozy na najbliższe dni nie są jednak optymistyczne. Krajowe Biuro Meteorologiczne w Meksyku poinformowało, że w dalszym ciągu należy spodziewać się burz z ulewnymi opadami deszczu i gradem

Powalone drzewa spowodowały paraliż ruchu drogowego, dwie osoby uwięzione w samochodzie

Mieszkańcy rejonów Meksyku dotkniętych ulewami już odczuli skutki powodzi błyskawicznych. Jak poinformowała strona milenio.com, wiatr wyrwał drzewa wraz z korzeniami, co spowodowało zablokowanie ruchu na niektórych ulicach i alejach. Na Agrícolas Avenue, w dzielnicy Parques de Santa María, drzewo  zablokowało dwa pasy. W ciągu 30 minut na miejsce przybyła jednostka ratownicza. Z pomocą pił udało im się przeciąć gałęzie i usunąć je z drogi. Jak podkreślają przedstawiciele, w porze deszczowej mają najwięcej pracy. 

Strażacy w Zapopan przyznali, że w ciągu kilku minut spadło 71,2 mm wody, a wiatr wiał z prędkością dochodzącą do 80 km/h. Jedna z użytkowniczek Twittera opublikowała film, na którym widać zapadniętą drogę. Jak przyznała kobieta, wcześniej w tym miejscu był chodnik. 

Podczas burzy w mieście Zapopan dwie osoby zostały uwięzione we wnętrzu samochodu osobowego. Straż pożarna i Ochrona Cywilna uratowały 30-letnią kobietę i trzyletnią dziewczynkę, natomiast sam pojazd został zabezpieczony.

Więcej o: