Wakacje w Azji za grosze. W tych miejscach dziennie nie wydasz więcej niż 50 złotych

Wakacje w Azji są wyjątkową możliwością zetknięcia się z zupełnie odmienną kulturą, architekturą, obyczajami czy kuchnią. Warto wybrać ten kierunek także ze względu na niskie koszty. Gdzie pojechać na tanie wakacje w Azji?
Zobacz wideo Zmienia się świat motoryzacji, zmienia się podróżowanie - pojechaliśmy elektrykiem na Bornholm

Azja to kontynent pełen ciekawych i pięknych miejsc. Wydaje się być bardzo odległy, dlatego nie często słyszymy, że ktoś w naszym otoczeniu wybiera się tam na wakacje. To błąd - bo choć w naszym okresie letnim (czerwiec-wrzesień) w większości miejsc w Azji panuje pora, która może nie do końca sprzyjać podróżowaniu (niższe temperatury, możliwe opady deszczu), to jednak to czas, który kusi cenowo.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacje w Azji za grosze. Dziennie nie wydasz więcej niż 50 zł

Poza pięknymi widokami, odmiennością kulturalną czy orientalną kuchnią, które zdecydowanie są domeną Azji, do skorzystania z wypoczynku w tym miejscu mogą zachęcić także ceny. Jaką lokalizację wybrać?

  • Nepal

Dla miłośników gór ten kierunek może stać się wymarzonym miejscem na aktywny wypoczynek. Mount Everest i wiele innych ośmiotysięczników zwabi każdego himalaistę. Jeśli chodzi o koszty wyjazdu to zarówno do Nepalu jak i innych krajów azjatyckich wszystko zależy od ceny biletu lotniczego. Wydatki na miejscu nie pochłaniają dużych pieniędzy.

Nocleg w pokoju może kosztować nawet jedyne 10 PLN, obiad także zjemy za niewielką kwotę, a miejscowy transport wyniesie nas około 15 PLN.

Atrakcje w Nepalu to nie tylko góry, można zwiedzić liczne świątynie o wyjątkowej architekturze i historii, ale także kolorowy bazar w Namche, czy odważnie wkroczyć do dżungli w Parku Narodowym Chittwan.

  • Bhutan

Chociaż nazwa tego kraju raczej nie obija nam się na co dzień o uszy, to jednak warto skusić się  i poznać także tę część świata. To miejsce otula nas zewsząd swoją nieskazitelną przyrodą. Większość terenów jest zalesiona, wręcz dzika i bardzo naturalna. Świadczyć o tym może choćby fakt, że pierwsi turyści dotarli tam dopiero w latach 70. ubiegłego wieku.

Koszty pobytu w tym kraju są także zaskakująco niskie. Doba hotelowa w trzygwiazdkowym hotelu kosztuje zaledwie około 80 PLN. Obiad także zjemy za symboliczną kwotę 15 PLN. 

Co warto zobaczyć udając się do Bhutanu? Z pewnością miejsc będzie wiele, ale zawieszony na skałach Klasztor Taktsang w Paro na każdym zrobi piorunujące wrażenie. Będąc w Bhutanie, nie można pominąć stolicy tego kraju, miasta Thimphu. 

Wakacje w Azji za grosze, gdzie jeszcze warto pojechać?

  • Wietnam

Kierunek dość popularny i nieustannie budzący ciekawość. To państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej ma wiele do zaoferowania swoim turystom. Tropikalne ciepło, liczne plaże i gwar na ulicach. Wietnam ma w swojej ofercie tak wiele atrakcji, że warto go odwiedzić nawet kilka razy.

Stare budynki z czasów kolonialnych, wąskie uliczki, teatr Water Puppet w Hanoi, zatoka Ha Long, wietnamskie jaskinie, kurort górski Sapa, tarasy ryżowe w Yen Bai, to tylko kilka z propozycji tego kraju. Oczywiście nie zapominajmy o niezwykłej lokalnej kuchni.

Koszty pobytu w Wietnamie również nie są wysokie. Uliczne jedzenie, które jest kwintesencją tego regionu, wynosi zaledwie kilka złotych. Nocleg także można znaleźć za około 20 PLN. Lokalny transport też jest tani.

Więcej o: