Wakacje 2022. Najtańsze kierunki all inclusive. W tych miejscach Polacy uwielbiają odpoczywać

Wakacje coraz bliżej, a to znaczy, że wielu z nas zaczyna planować urlopy. Część osób zdecyduje się na wczasy all inclusive. W których miejscach odpoczniemy najtaniej? Jest kilka kierunków, które zasługują na uwagę.

Więcej informacji na temat zagranicznych podróży znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Polacy kochają wakacje all inclusive. Nic więc dziwnego, że z szerokiej oferty biur podróży wybierają właśnie ten sposób spędzania wolnego czasu. W niepewnych czasach ta forma wyjazdu jest najbardziej opłacalna. Osoby, które wcześniej wykupią wycieczkę, nie muszą martwić się, że ceny nagle wzrosną.

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

All inclusive ma różne zakresy. Wszystko zależy od oferty

Tego typu urlop świetnie sprawdza się w dzisiejszych czasach, gdy galopująca inflacja daje o sobie znać. 

Dzięki temu, że wykupimy pobyt obejmujący trzy posiłki dziennie, przekąski, lody, napoje, drinki, ale też dostęp do wybranych atrakcji hotelowych, nie będziemy musieli martwić się dodatkowymi wydatkami na wakacjach. Wszystko będzie z góry wliczone w cenę. To bardzo wygodna i w ostatecznym rozliczeniu oszczędniejsza forma podróżowania, szczególnie kiedy wyjeżdżamy z dziećmi albo planujemy wypoczywać przy basenie i na plaży

- powiedziała Marzena German z portalu wakacje.pl cytowana przez turystyka.wp.pl. Dodała, że wakacje all inclusive mogą mieć różną formę. Możemy wybrać all inclusive light, z którego niektóre usługi są wyłączone, tradycyjne all inclusive (z drinkami na bazie lokalnych alkoholi) lub ultra all inclusive, w którym bogata oferta gastronomiczna obowiązuje przez całą dobę. 

Wakacje 2022. Najtańsze kierunki all inclusive na lipiec i sierpień

Wakacje możemy spędzić niemalże w każdym zakątku świata, jednak kilka państw wyróżnia się na tle innych. Co ciekawe, w pierwszej trójce nie ma obleganej przez turystów Chorwacji. Ceny za all inclusive w Bułgarii, Turcji i na kilku greckich wyspach (Kreta i Rodos) zaczynają się od około 2000 złotych. 

Bułgaria
Kraj słynie z pięknych plaż i zabytkowych miejsc. Fani odpoczynku nad wodą chętnie wybiorą się do Słonecznego Brzegu. Osoby, które chciałyby zobaczyć historyczne budynki powinny odwiedzić miasteczko Nesebar i zobaczyć Rylski Monastyr. Bułgaria to kierunek uwielbiany przez rodziny z dziećmi ze względu na krótki czas przylotu, sprzyjającą pogodę i łagodne wejście do morza.

Turcja
Do największych i najpopularniejszych miast riwiery dolecimy ze wszystkich polskich lotnisk. 

Turcja jest znana z wielu powodów, a jednym z nich jest atrakcyjna oferta hotelowa. To właśnie ten kraj doceniany jest ze względu na świetny stosunek ceny do jakości. Rozległe resorty z basenami, których pozazdrościć może nie jeden park wodny i bogata opcja all inclusive sprawiają, że miłośnicy stacjonarnego wypoczynku chętnie tam spędzają swoje wakacje

- powiedziała Marzena German. W tym roku kraj zniósł obowiązek paszportowy i wizowy, co oznacza, że do Turcji możemy polecieć z ważnym dowodem osobistym.

Greckie Wyspy

Polacy najchętniej wybierają Rodos i Kretę. Wyspy te słyną z bogatej oferty noclegowej. Można znaleźć pokoik u osób prywatnych i apartament w pięciogwiazdkowym hotelu. Kolejną zaletą jest słoneczna pogoda, która zachęca do plażowania i kąpieli w morzu. Wyspy Greckie docenią również fani mitologii. Na Krecie znajdują się ruiny pałacu minojskiego. Według legendy pod nim znajdował się labirynt, w którym król Minos zamknął Minotaura.