Gdzie jechać na wakacje, żeby nie zbankrutować? TOP 5 miejsc na udany i tani urlop

Wakacje 2022 coraz bliżej. Mimo inflacji i rosnących cen nie chcemy rezygnować z wakacyjnych wyjazdów, zwłaszcza że coraz więcej krajów poluzowało obostrzenia dotyczące COVID-19. Gdzie jechać na urlop i nie wydać wiele? Wbrew pozorom, takich kierunków jest całkiem sporo, zarówno na świecie, jak i w Polsce.

Wakacje nie muszą wiązać się z koniecznością zaciągania kredytu. Wystarczy uważnie przejrzeć oferty i dopasować je do swoich finansowych możliwości. Przedstawiamy pięć miejsc, w których warto spędzić urlop, nie wydając kroci. 

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Niemcy - wciąż niedoceniany zachodni sąsiad Polski

Niemcy na mapie Europy wyróżniają się bogatą historią, kulturą, licznymi zabytkami architektonicznymi i przyrodą. Warto rozważyć zwiedzenie tego kraju, zwłaszcza gdy planujemy aktywne zwiedzanie. Pogoda w Niemczech jest zbliżona do tej, którą mamy w Polsce - z tą różnicą, że zimy są mniej mroźne, a lata mniej upalne. Nieco chłodniejszy klimat panuje na południu kraju - jeżeli chcemy uciec od gorących temperatur, również warto rozważyć pobyt w Niemczech. Według portalu wakacje.pl wczasy zaczynają się od 2 848 zł za osobę.

Egipt - tania klasyka gatunku jako kierunek wakacyjnych podróży

Egipt cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów z całego świata, w tym z Polski. Jego historia sięga setki tysięcy lat i niezmiennie fascynuje. Piramidy w Gizie oraz Wielki Sfinks są jego symbolami i znakami rozpoznawczymi. Oprócz nich, podróżnych przyciąga tam również Dolina Królów, Świątynia Hatszepsut, i inne. Według portalu itaka.pl, wczasy w tym rejonie świata zaczynają się od 1699 zł za osobę.

Bułgaria to kraj, do którego Polacy mają sentyment od lat - najtańsze all inclusive

Pobyt w tym kraju bałkańskim w czasach PRL-u uchodził za szczyt luksusu. Nadal pozostaje atrakcyjnym kierunkiem na wakacje ze względu na słoneczną pogodę i piękne piaszczyste plaże ciągnące się wzdłuż wybrzeża. Warto rozważyć wczasy w tym rejonie Europy, zwłaszcza że all inclusive zaczyna się od niecałego 1000 zł za osobę! Za pobyt w hotelu Perla w Złotych Piaskach 858 zł za dwie osoby (dojazd własny).

Białogóra - wybierz tę nadmorską miejscowość, jeżeli szukasz spokoju i kameralnej atmosfery

Białogóra to miejscowość położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jest otoczona lasami między Łebą i Karwią, mniej więcej półtora kilometra od brzegu morskiego. Latem działa tam strzeżone kąpielisko wodne. W tym miejscu można tanio wynająć noclegi - ceny zaczynają się od 49 zł za dobę od osoby.

Pokrzywna - tani wypoczynek w województwie opolskim

Jest to wieś położona w województwie opolskim, w powiecie nyskim, w gminie Głuchołazy. Jej atrakcją jest Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji "Zaginione Miasto Rosenau", który otwarto 19 lipca 2014. To jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości w Górach Opawskich. Ceny zaczynają się od 29 zł za nocleg od osoby.

Więcej o: