Wakacje 2022. Co piąty Polak zrezygnuje z wakacji. Wszystko przez szalejącą inflację [SONDAŻ]

Z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że w 2022 roku co piąty Polak zrezygnuje z wakacji. Taka decyzja spowodowana jest dużym wzrostem cen paliw i artykułów dostępnych w sklepach.

Inflacja szaleje - rośnie z miesiąca na miesiąc. Podwyżki cen sprawiają, że większość Polaków musi rezygnować z artykułów codziennego użytku, by pieniędzy wystarczyło do kolejnej wypłaty. Branża turystyczna jeszcze przed rozpoczęciem sezonu obawia się, że w tym roku w turystycznych miejscowościach zagości o wiele mniej turystów.

Zobacz wideo

Sondaż. Co piąty Polak zrezygnuje z wakacji przez inflację

Co piąty Polak zrezygnuje z tegorocznych wakacji - wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". 21,9 proc. ankietowanych odpowiedziało, że przez wzrost cen niestety nie zdecyduje się na wakacyjny wyjazd. 7,5 proc. zadeklarowało, że wybierze się na wakacje, ale skróci czas pobytu. 6,1 proc. ankietowanych przez inflację wybierze wakacje w kraju zamiast za granicą. 3,5 proc. zdecydowało odwrotnie - zadeklarowało, że spędzi urlop za granicą, a nie w kraju. Z kolei 3,3 proc. ankietowanych nie wie, czy przez wzrost cen zmieni swoje wakacyjne plany.

Co ciekawe, aż 57,5 proc. respondentów zadeklarowało, że nie zamierza rezygnować z wakacji przez rosnące ceny.

Inflacja bliska 14 proc. Szalejąca drożyzna wpływa na wakacyjne wybory Polaków

W maju inflacja sięgnęła 13,9 proc. Wraz ze wzrostem cen wielu Polaków zmuszonych jest do podejmowania wyborów. Wiele osób rezygnuje z wydarzeń kulturalnych i wyjazdów urlopowych. Z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster wynika, że 59 proc. respondentów twierdzi, że nie stać ich na urlopowy wyjazd. 41 proc. Polaków odpowiedziało, że z wakacji rezygnować nie będzie. Badanie zostało wykonane w dniach 24-25 maja na grupie 1062 dorosłych Polaków.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Osoby, które mają dzieci, mogą skorzystać z dofinansowania wypoczynku. Bon turystyczny to dofinansowanie w wysokości 500 zł na każde dziecko, które można wydać w hotelach i ośrodkach w Polsce.

Źródło: RMF FM

Więcej o: