Wietnam. Jedyna taka atrakcja na świecie. Podwodne życie na wyciągnięcie ręki

W Wietnamie na wyspie Hon Tre zwodowano łódź podwodną. Jest przezroczysta i osiąga zanurzenie na głębokość 100 metrów. Pierwsi pasażerowie wsiedli na pokład i mogli przez szybę obserwować ryby morskie i inne zjawiskowe stworzenia.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Pięć lat temu największy krajowy operator hoteli w Wietnamie - Vinpearl, wpadł na pomysł stworzenia atrakcji dla turystów łaknących "wakacji opartych na przygodach i doświadczeniach". Wprawdzie po trzech latach dostarczono szklany wehikuł, ale cały świat zmagał się z pandemią COVID-19, a turystyka w Wietnamie zamarła. Teraz po kolejnych dwóch latach wreszcie na pokład niezwykłej łodzi wsiedli pierwsi pasażerowie i atrakcja została oddana do użytku.

Najdłuższy szklany most jest w WietnamieNajdłuższy szklany most na świecie. Został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

CNN Travel podaje, że w podwodny rejs łódź może zabrać 24 osoby, które zanurzą się nawet na głębokość 100 m. Dodatkową atrakcją jest fakt, że kadłub łodzi wykonany jest z przezroczystego materiału, dlatego turyści mogą z bliska obserwować pozostałości zatopionych statków, rafy koralowe, morską florę i faunę, a także pokazy nurków. Zanurzenie trwa pół godziny.

 Triton DeepView 24 o długości 15,4 metra opisywany jest jako "cichy, całkowicie wolny od zanieczyszczeń, niewytwarzający dwutlenku węgla ani ścieków" i produkowany ręcznie z najwyższej jakości akrylu.

Ryanair oskarżony o dyskryminację. Przewoźnik wprowadził bulwersującą zasadęRyanair oskarżony o dyskryminację. Przewoźnik wprowadził bulwersującą zasadę

Ojciec sukcesu

Triton Submarines jest również producentem łodzi podwodnej o nazwie The Limiting Factor. Na jej pokładzie Victor Vescovo w 2019 roku ustanowił rekord najgłębszego samotnego nurkowania w historii. Zanurzył się na głębokość 10 927 metrów, docierając na dno głębi Challengera na południowy kraniec Rowu Mariańskiego na Oceanie Spokojnym. Podczas tej eskapady odkryto również nowy gatunek zwierzęcia, który przypomina meduzę.

"Pod koniec wyłączyłem silniki, odchyliłem się w kokpicie i delektowałem się kanapką z tuńczykiem. Dryfowałem bardzo powoli, ciesząc się widokiem i rozmyślałem, jaki jestem szczęśliwy. I wtedy się pojawił" - wspominał Vescovo w CNN Travel.

Poprzedni rekord najgłębszego samotnego nurkowania w 2012 roku ustanowił reżyser "Titanica" James Cameron. Dotarł wówczas na głębokość 10 908 metrów. 

Źródło: CNN Travel

Więcej o: