Wakacje last minute, czyli urlopowe promocje. Czy warto decydować się na tego typu oferty?

Wakacje last minute to okazja na wypoczynek w pięknym miejscu w Polsce lub za granicą. To także często wyjazd na ostatnią chwilę, który kusi niską ceną. Jak wyglądają promocje wakacyjne i dokąd można pojechać na last minute? Czy warto skorzystać z tego rozwiązania?
Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Sezon wakacyjny niebawem w zagości pełni, niektórzy już odpoczywają, korzystając z zaplanowanego urlopu, inni swoje plany wakacyjne przesunęli na później. Co jednak kiedy nie mamy bliżej sprecyzowanych pomysłów na letni wypoczynek?

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje last minute, czyli urlopowe promocje

Niektórzy lubią zaplanować swój urlop ze sporym wyprzedzeniem. Wykupują wycieczki zagraniczne lub rezerwują hotel w konkretnej okolicy. Często pozwala to na zaoszczędzenie sporej sumy, bo jak wiadomo, oferty mogą z czasem zdrożeć. Wpływ na to może mieć sezon lub ogólna sytuacja ekonomiczno-gospodarcza. 

Co jednak jeśli nie wiemy kiedy będziemy korzystać z urlopu i zostawiamy wszystko na ostatnią chwilę? Z pomocą przychodzą wakacje last minute. Są to propozycje wyjazdów o obniżonych cenach. Warunek jest jednak taki, że obowiązują krótko, bo wyloty najczęściej są na przestrzeni kilku dni. Dlatego należy szybko decydować się na zakup.

Wakacje last minute. Czy warto decydować się na tego typu oferty?

Jeżeli nie mamy skonkretyzowanych planów co do miejsca wypoczynku z pewnością wakacje last minute będą dobrym rozwiązaniem. Różnorodność ofert pozwala na wybranie tej najtańszej, co więcej są to często wyjazdy zagraniczne trwające siedem dni, a ich wartość obniżona jest nawet o 50 procent. 

W dobie rosnącej inflacji może to być najkorzystniejsze rozwiązanie dla naszych portfeli, jeśli nie chcemy całkiem rezygnować z wakacyjnego wyjazdu. Warto zauważyć, że często są to oferty all inclusive, których ceny zostały obniżone, zatem nie tracimy na poziomie oferowanych usług. 

Kiedy i jak zarezerwować swój wyjazd, czyli ważne informacje o wakacjach last minut

Dobrym rozwiązaniem przy poszukiwaniu wakacji last minute, jest skorzystanie z portalu zawierającego oferty różnych biur podróży. Pozwala to na dostęp do szerokiej gamy propozycji, porównania cen oraz oszczędność czasu. 

Ważny jest także termin wykonania rezerwacji. Śledząc trendy, można zauważyć, że promocje często zaczynają się już na trzy czy dwóch tygodni przed odlotem. Jeżeli jednak są jeszcze wolne miejsca bliżej wyznaczonego terminu, to organizatorzy decydują się na znaczne obniżenie cen na tydzień przed planowaną datą realizacji wypoczynku. Kolosalne obniżki są na kilka dni przed wylotem.

Warto poczekać na tzw. ostatnią chwilę i jeśli zainteresuje nas jakaś konkretna oferta wcześniej, możemy śledzić jej losy. Bardzo możliwe, że dojdzie do dużego spadku proponowanej uprzednio wartości, a oferta zyska status wakacji last minute.

Jeśli jednak obserwowana przez nas propozycja wyjazdu zostanie wyprzedana, dobrym rozwiązaniem będzie szukanie innej, która swój termin rozpoczęcia planuje za około siedem dni. Dla osób, które lubią spontaniczne wyjazdy, świetnie sprawdzi się wykupienie wycieczki na dwa lub trzy dni przed podróżą. Ceny są obniżane wtedy nawet ponad 50 proc.

Wakacje last minute mogą odbywać się także na terenie Polski. Warto poszukać interesującej nas oferty ustawiając w serwisach internetowych odpowiednie filtry, by znacznie usprawnić sprawdzanie propozycji.

Więcej o: