Dworzec PKP Poznań. Koniec z gubieniem się na peronach. W 2022 roku wróci logiczna numeracja

O dworcu PKP w Poznaniu krąży wiele legend. Niektóre z nich są prawdą. O tym miały okazję przekonać się osoby, które musiały szukać słynnego peronu 4a. Nie tylko ten fakt jest zmorą dworca, bo ciągle coś nie działa. Zmienić to postanowił Franciszek Sterczewski, poseł na sejm RP, który swoimi spostrzeżeniami podzielił się na Instagramie.

Więcej informacji na temat nowinek związanych z podróżowaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Poznań słynie z wielu miejsc, które warto zobaczyć. Najbardziej w pamięci zapada jednak dworzec PKP. Połączony z centrum handlowym obiekt jest pełen korytarzy i zakamarków. Podróżni często skarżą się na fakt, iż ciężko znaleźć niektóre perony, bo nie są przystępnie ponumerowane. Mało tego, często zgłaszane są różne awarie.

Zobacz wideo Jakie są największe bolączki transportu publicznego w Polsce?

Dzwon z Kasprowego Wierchu (zdjęcie ilustracyjne)Dzwon może zniknąć z Kasprowego Wierchu. Turyści wciąż mają nadzieję

Dworzec PKP Poznań. "Dzięki interpelacji przestaniemy się gubić i wróci logiczna numeracja"

Poseł na sejm RP - Franciszek Sterczewski, postanowił podzielić się dobrą nowiną na Instagramie. 

Mamy to! Dzięki mojej interpelacji przestaniemy się gubić na Dworcu PKP Poznań Główny i wróci logiczna numeracja peronów

- czytamy we wpisie.

Polityk dodał, że obiekt jest jednym z kluczowych węzłów kolejowych w Polsce. Dane z Urzędu Transportu Kolejowego pokazują, że w 2019 roku dworzec ten cieszył się ogromną popularnością. Dziennie obsługiwał 62 tysiące pasażerek i pasażerów. Podróżni uważają jednak, że to miejsce jest bardzo chaotyczne.

Ciągle coś nie działa, zawsze któreś ruchome schody są nieruchome. Zawsze jak jestem na dworcu, ludzie pytają o drogę na peron 4a, 6, dworzec letni albo dworzec PKS

- napisał Sterczewski na swoim Instagramie. 

 

Dlaczego gubimy się na dworcu PKP Poznań? Przyczyn jest wiele

Zdaniem Sterczewskiego układ dworca jest mało intuicyjny. Pierwszym problemem jest odnalezienie kas, które są ułożone w chlebaku. Kolejny punkt to odnalezienie odpowiedniego peronu. Ta część jest o wiele trudniejsza, bo ich numeracja jest całkowicie nielogiczna. 

Są one ponumerowane w kolejności: 3, 2, 1, 4, 5, 6, przy czym perony 1 i 4 oddziela budynek dawnego dworca. Do tego dochodzą oznaczenia peronów literami np. 1a, 4b

- czytamy w poście. Poseł pod koniec kwietnia 2022 r. wystosował więc interpelacje do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, w której poprosił o zmianę "tej absurdalnej numeracji". Sekretarz stanu w ministerstwie Andrzej Bittel przekazał, że już w 2022 roku numery peronów zostaną zmienione. 

Łagów nad jeziorami Łagowskim i TrześniowskimGdzie wyjechać na wakacje w Polsce? Trzy miejsca bez tłumów

Więcej o: