Gdzie jest burza? Alerty IMGW na kolejne dni. Burze z gradem mogą pojawić się w znacznej części kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie. Meteorolodzy zapowiadają, że 7 czerwca, we wtorek, w wielu rejonach mogą pojawić się burze z towarzyszącym im gradem. Sprawdź, gdzie jest burza.

Więcej informacji na temat prognozy pogody znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Synoptycy ostrzegają, że we wtorek, czyli 7 czerwca i w kolejne dni w znacznej części kraju może zagrzmieć. Burzom towarzyszyć będą opady gradu. Powodem takiego stanu rzeczy jest chłodny front atmosferyczny, który przemieszcza się z zachodu na wschód. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne. Gdzie obecnie jest burza?

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Wakacje w tym roku będą droższe Wakacje 2022 będą rekordowo drogie. Winna nie tylko inflacja i pandemia

Prognoza pogody na wtorek. Spodziewane są burze z gradem

IMGW wydało alert pierwszego stopnia dla większości polskich województw. Burze spodziewane są na Kujawach (powiaty południowe), Podlasiu, Warmii i Mazurach i Mazowszu. Zagrzmi również w województwach: dolnośląskim (powiaty wschodnie), opolskim, wielkopolskim (wschodnie powiaty), małopolskim i łódzkim. Najbardziej intensywne burze prognozowane są dla Mazowsza, Opolszczyzny i Małopolski. W ostatnim rejonie suma opadów może osiągnąć 30 mm, a wiatr w porywach osiągnie nawet 75 km/h.

Pogoda na środę - grad i burze. Alert IMGW pierwszego stopnia

Prognoza zagrożeń na środę (8.06.2022 r.) obejmuje przede wszystkim województwa na wschodzie kraju. Burze mogą pojawić się na Warmii i Mazurach, Mazowszu, Podlasiu, Małopolsce, Lubelszczyźnie oraz w województwie świętokrzyskim. Synoptycy zapowiadają także opady gradu i silnego deszczu.

Włochy znoszą obostrzenia Włochy znoszą ostatnie obostrzenia. Zmieniają się zasady wjazdu

Prognoza zagrożeń IMGW na czwartek. W niektórych rejonach zagrzmi

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Burzom może towarzyszyć grad. 

Więcej o: