Wakacje w Zakopanem jeszcze droższe. Za kolację dla dwóch osób zapłacimy nawet 250 zł

Szalejąca inflacja nie sprzyja taniemu podróżowaniu. Okazuje się, że za wakacje w Zakopanem i w tym roku trzeba będzie słono zapłacić. Za kolację dla dwóch osób w jednej z zakopiańskich restauracji trzeba będzie zapłacić około 250 zł.

Zakopane to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Każdego roku rzesze turystów tłumnie przybywają w góry, by zasmakować tradycyjnych dań, wędrować szlakami i cieszyć się pięknymi widokami. Taka przyjemność jednak sporo kosztuje. Ile? Sprawdź.

Zobacz wideo Paulina Krupińska zapewnia, że nie ma domu na Podhalu. "Walczę z tym od ośmiu lat"

Wakacje 2022. W Zakopanem drożyzna

W tym roku urlop w Zakopanem również nie będzie należeć do najtańszych.  Do tego turystycznego miasta nie dotrzemy już jedną z najtańszych opcji - pociągiem - ze względu na remont torów. Pozostaje więc do wyboru przejazd własnym samochodem lub autobusem. Jednak ceny paliwa nie napawają w tej sytuacji optymizmem. Średnio za nocleg zapłacimy też około 86 zł.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

wyspaCo jest potrzebne na wyjazd do Meksyku? Paszportu i FMM trzeba strzec jak oka w głowie

Drożyzna czeka na turystów przede wszystkim w knajpach. Jak podaje "Fakt",  za obiad w jednej z zakopiańskich restauracji dla dwóch osób zapłacimy około 250 zł. Jak wskazuje gazeta, porcje również są w tym przypadku niewielkie, a co gorsze - nieadekwatne do ceny, którą trzeba zapłacić. Mięsny obiad kosztuje ponad 50 zł. Z dodatkami  takimi jak frytki czy ziemniaki dla jednej osoby trudno jest zmieścić się w kwocie 100 zł. Z kolei za deser zapłacimy średnio 20 zł.

Łagów nad jeziorami Łagowskim i TrześniowskimGdzie wyjechać na wakacje w Polsce? Trzy miejsca bez tłumów

Restauracje w Zakopanem z rekordowymi cenami? 17 zł za jajecznicę

W innych zakopiańskich restauracjach ceny również nie napawają optymizmem. W tych, które są zlokalizowane w samym sercu turystyki, słono zapłacimy za dania. Drogie będą nie tylko obiady. Za jajecznicę zapłacimy od 17 zł do 29 zł. Sałatki kosztują nieco więcej, a ich ceny wahają się od 25 do 40 zł. Jeszcze droższe jest mięso. Za mięsny obiad - w zależności od rodzaju mięsa - zapłacimy nawet powyżej 70 zł. Najdroższa jest jagnięcia i steki. Obiady te nie zawierają jednak w sobie dodatków, więc za ziemniaki i surówkę będziemy musieli dopłacić nawet ponad 20 zł. Ceny za napoje również są wysokie. Zwyczajna herbata to koszt około 8 zł. Za zwykłą kawę około 12 zł. Ceny za piwo wahają się od 16 zł za 0,3 ml do 29 zł za 1,5 l. Drinki to koszt ponad 20 zł. 

Więcej o: