Jedna z najpopularniejszych atrakcji w Tulum. To właśnie tam każdy turysta chce mieć zdjęcie

Flagową już atrakcją i symbolem Tulum stają się nie ruiny, a rzeźba Ven a La Luz, którą znaleźć można na każdym blogu i mapie ważnych miejsc w Meksyku. Instalacja wykonana z naturalnych materiałów przyciąga turystów z całego świata - jest nie tylko ulubionym obiektem do zdjęć, ale stała się również popularnym miejscem oświadczyn.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tulum jest jednym z najbardziej osobliwych miejsc, jakie można odwiedzić. Swój wyjątkowy klimat zawdzięcza egzotyce połączonej ze spirytualną energią, wszechobecnym stylem boho i niesamowitym klimatem. Przemyślana architektura spójnie wkomponowana jest w otoczenie, a poza malowniczymi widokami podziwiać możemy także naturalne instalacje i rzeźby. 

Meksyk - wakacje w kraju pełnym kontrastów Meksyk - wakacje w kraju pełnym kontrastów. Turyści go pokochali

Rzeźba Ven a La Luz - osobliwa atrakcja Tulum

Wybierając się do meksykańskiego Tulum możemy być przygotowani na bajeczne plaże, piękne widoki, ale także miłych mieszkańców i niepowtarzalny klimat. Nie brakuje tam też atrakcji, które są wyjątkowe i przyciągają turystów z całego świata. Jedną z nich jest rzeźba Ven a La Luz, która wykonana jest ze stali, drewna, splecionych lin i roślin. Autorem tego osobliwego dzieła jest światowej sławy rzeźbiarz David Popper, który znany jest ze swoich wyjątkowych projektów, niemal w całości wykonanych z naturalnych materiałów. 

Rzeźba Ven a La Luz, która po przetłumaczeniu oznacza "Wyjdź do światła" to blisko 10-metrowe popiersie kobiety, która otwiera przed przybyłymi swoje wnętrze i zachęcającym gestem zaprasza ich do środka. Klatka piersiowa jest jednocześnie łukiem, który wypełnia bujna roślinność. Rzeźba nawiązuje do kruchej i jednocześnie nieuniknionej harmonii życia człowieka z naturą.  

Zobacz wideo Co wolno robić, a czego należy unikać odpoczywając w Tajlandii, Dominikanie lub Meksyku?

Popularna atrakcja Tulum, która przyciąga tłumy

Znana na całym świecie rzeźba początkowo była dekoracją odbywającego się w Tulum w 2018 r. festiwalu Art with Me. Po zakończeniu wydarzenia postanowiono, że projekt pozostanie w miejscowości i tak stała się główną atrakcją tego miejsca. Konstrukcja przez długi czas stanowiła wejście do smoothie baru Raw Love i hotelu Ahau Tulum, jednak duże zainteresowanie natchnęło właścicieli do zmiany. Tak też instalacja została przeniesiona do uroczego parku na tyłach hotelu razem z innymi rzeźbami wartymi zobaczenia. Wcześniej była darmowa, jednak popyt spowodował, że teraz jest płatna - koszt to trzy USD. 

Dzieła Poppera wielokrotnie zdobyły uznanie m.in. w trakcie licznych festiwali muzycznych, gdzie były elementem dekoracji scenicznej. Artysta przyznaje, że od zawsze fascynowała go martwa natura oraz malarstwo, jednak ostatecznie całkowicie poświęcił się sztuce publicznej, która ze względu na spore rozmiary często jest prezentowana na otwartej przestrzeni. Motywem przewodnim autora dzieł jest człowiek i jego stosunek do natury. Jak sam mówi, inspiruje go tworzenie miejsc i konstrukcji, w których ludzie doświadczają czegoś niezwykłego. 

Więcej atrakcji Meksyku znajdziesz w naszym artykule: Meksyk - wakacje pełne przygód. Znajdziesz tam piękne plaże, pyszne jedzenie i niesamowitą kulturę.

Więcej o: