Boże Ciało i długi weekend w Trójmieście. Sprawdź, ile za pobyt zapłaci czteroosobowa rodzina

Boże Ciało, a co za tym idzie i długi weekend zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób decyduje się na wyjazd do Trójmiasta. Niektórzy wybierają gospodarstwa turystyczne, inni rezerwują noclegi w hotelach. Sprawdź, ile zapłacicie za pobyt.

Więcej informacji o cenach w hotelach i gospodarstwach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Od 50 złotych za noc w jednoosobowym pokoju gościnnym do prawie ośmiu tysięcy złotych za hotel - tyle może za pobyt w trójmieście zapłacić czteroosobowa rodzina. Nieco tańszą opcją są pola namiotowe. Ceny są zaskakujące i dlatego postanowiliśmy się przyjrzeć im bliżej. Sprawdziliśmy, ile można zapłacić za rodzinny wyjazd.

Zobacz wideo Wołodymyr Zełenski - przez krytyków był nazywany komikiem i klaunem, dziś odważnie przewodzi Ukrainie

Boże ciało i długi weekend w Trójmieście. Ceny w hotelach zależą od rodzaju noclegu

Jak wyglądają ceny nad Bałtykiem? Sprawdziliśmy, jakie są koszty mieszkań i hoteli na długi weekend czerwcowy w Trójmieście.

Hotel Nadmorski w Gdyni oferuje przyjazne pokoje i apartamenty dla turystów. Czteroosobowa rodzina za weekendowy pobyt w apartamencie zapłaci 3719 zł. W cenę wliczone są między innymi śniadanie, kawa i herbata oraz zaplecze rekreacyjne. Jeśli chcecie mieć widok na morze, musicie liczyć się z wyższymi kosztami. Za trzy noce w takim apartamencie zapłacicie ponad 4600 zł. Możecie również wybrać pokoje dwuosobowe. W tym przypadku cena waha się od około 1980 zł do 2300 zł. 

Drożej jest w pięciogwiazdkowym Sofietel Grand Sopot. Według danych z booking.com dwie noce w czteroosobowym apartamencie kosztują od 4000 zł do prawie 8000 zł. Ceny zależą od różnych udogodnień. Dopłacić trzeba na przykład za widok na morze, balkon lub śniadanie. Podobnie jest w Lion Apartaments - Scandi Love. Apartament z trzema sypialniami i salonem kosztuje 6600 zł. 

Wiele osób decyduje się na spędzenie długiego weekendu na Półwyspie Helskim. W tym przypadku koszty wahają się od 1300 zł do 3400 zł. Wszystko zależy od wielu czynników, na przykład miejsca i rodzaju noclegu. 

Długi weekend w Kaszubach. Ile zapłacimy za nocleg?

Pobyt w malowniczych Kaszubach z pewnością będzie tańszy. W gospodarstwach agroturystycznych ceny za jedną noc zaczynają się od 30 do 50 zł. W hotelu za dwuosobowy pokój zapłacimy od 200 zł do 300 zł. Drożej jest w przypadku, gdy chcemy zarezerwować miejsce dla czteroosobowej rodziny - jedna noc to wydatek w wysokości 550 zł. Trzy noce w gospodarstwie agroturystycznym kosztować będą od 400 do prawie 500 zł. Jeśli zdecydujemy się na pobyt w hotelu, musimy liczyć się z tym, że zostawimy tam od 2400 do 3100 zł. 

Boże Ciało w Trójmieście. Najtańszą opcją są pola namiotowe

Wiele osób decyduje się na camping. W Trójmieście i na Kaszubach możemy wynająć miejsce, w którym postawimy własny namiot. Ceny w tym przypadku zaczynają się od 60 zł za dobę. W opłaty wliczone są na przykład koszty rozłożenia namiotu. W kilku miejscowościach możemy też wynająć domki nad jeziorem. W Stanicy Wodnej PTTK Wdzydze zapłacimy od 216 zł do 345 zł.

Więcej o: