Jak podróżować tanio? Najskuteczniejsze sposoby na podróżowanie za grosze w kraju i za granicą

Każdy z nas marzy o podróżach do najpiękniejszych miejsc w kraju i na świecie. Panuje jednak przekonanie, że takie podróże muszą być drogie. Nic bardziej mylnego! Oto najlepsze sposoby na tanie podróżowanie.

Wakacje 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Niektórzy z nas planują już wakacje, a inni wciąż nie mogą zdecydować się, jaki kierunek obrać. Każdy jednak chce zaoszczędzić. Podpowiadamy, jak podróżować za grosze.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Jak tanio podróżować? Bądź otwarty na różnorodne kierunki wakacyjne

Jeśli chcesz podróżować tanio, doskonale sprawdzą się wycieczki last minute. Wycieczka, na którą zdecydujesz się nawet na kilka dni przed planowanym wyjazdem, może być tańsza nawet o kilkaset złotych. Warto więc śledzić oferty biur podróży i wybrać dowolny kierunek wyjazdowy, który w danym momencie będzie najtańszy.

Wykwintne restauracje zostaw na później. Szukaj budek z jedzeniem i sklepów spożywczych

Jedzenie w miejscowościach turystycznych może okazać się bardzo drogie. Warto więc zaopatrywać się żywność w sklepach spożywczych i odpuścić sobie wykwintne restauracje. Oczywiście można szukać też takich restauracji, które oferują pyszne dania w niskich cenach. Jeśli zależy ci na lokalnym jedzeniu, nie bój się stoisk i budek z jedzeniem. Bardzo często za nieduże pieniądze można kupić tam naprawdę smaczne tradycyjne dania.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Jak latać za grosze? Korzystać z wyszukiwarki lotów

Jeśli planujesz lot za granicę, ale cena biletu cię przeraża, warto skorzystać z wyszukiwarki lotów. Doskonale sprawdzą się przy  tym Google Flights, Sky Scanner, Kiw lub Kayak. Takie porównanie cen pozwoli na wybranie najkorzystniejszej oferty. Dzięki temu lot może być nawet o kilkaset złotych tańszy.

Jak znaleźć najtańsze noclegi? Omijaj szerokim łukiem turystyczne miejscowości

Jeśli nie chcesz płacić ogromnej sumy za nocleg, nie decyduj się na turystyczne miejscowości, do których tłumnie przybywają turyści z całego świata. Wybieraj hotele, które zlokalizowane są na uboczu lub chociażby na przedmieściach miast. Cena w takich miejscach będzie znacznie niższa niż w samym centrum.

Więcej o: