Tatrzańskie schronisko PTTK na Hali Kondratowej znów funkcjonuje. Pracownicy zapraszają turystów

Od piątku 3 czerwca 2022 roku tatrzańskie Schronisko PTTK mieszczące się w Hali Kondratowej znów przyjmuje podróżnych. W pełni działa również schroniskowy bufet. Pracownicy zapraszają na flagowego piernika.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Ostatniego dnia maja 2022 roku w Schronisku PTTK na Hali Kondratowej wybuchł pożar. Wszystkich sprawnie ewakuowano, a sam ogień ugaszono dość szybko. W akcji pomagali turyści, którzy w tym czasie przebywali w schronisku. Kilku mężczyzn bez chwili zwłoki sięgnęo po gaśnice i zaczęło walczyć z ogniem. Z kolei jedna z pracownic wykazała się zarówno odwagą, jak i doskonałą znajomością procedur, dzięki czemu wyprowadziła z płonącego budynku wczasowiczów. Internauci byli bardzo poruszeni pożarem w lubianym schronisku i mnóstwo osób zadeklarowało dorzucenie się do zbiórki funduszy na odbudowę. 

Przez kilka kolejnych dni po przykrym incydencie placówka działała w mocno ograniczonym zakresie. Między innymi nie było możliwości skorzystania z noclegów, bufet również nie był w pełni funkcjonalny.  Post na FB schroniska o niedawnym incydencie jest dostępny pod tym linkiem - pożar w Schronisku PTTK na Hali Kondratowej.

Schronisko turystyczne PTTK w Zakopanem znów działa. Dostępne są noclegi i bufet

W piątek 3 czerwca tatrzańskie schronisko PTTK ponownie zaczęło działać tak, jak przed przykrym wypadkiem. Dzień przed pełnym otwarciem personel placówki opublikował w mediach społecznościowych post o powrocie do pełnej funkcjonalności. Załoga poinformowała, że wszystkie rezerwacje są aktualne, a w bufecie znów można spróbować pysznego piernika. Cały post z informacją o powrocie do normalności można znaleźć tutaj - Schronisko PTTK znów działa na sto procent.

Więcej o: