Wielka Brytania: mężczyzna pojechał na wakacje na paszporcie pasierbicy. Spędzi lato w więzieniu

Pewien mężczyzna z Wielkiej Brytanii odkrył, że może pojechać na wakacje, posługując się paszportem pasierbicy. Postanowił wybrać się więc do Chorwacji. Na miejscu został jednak zatrzymany przez tamtejszą Straż Graniczną.

David Chadwick, mieszkaniec Wielkiej Brytanii, leciał z żoną samolotem linii Ryanair z Manchesteru do Zagrzebia. Małżonkowie udali się tam w ramach pięciodniowego romantycznego wypadu wakacyjnego. Nie spodziewali się jednak, że mężczyzna spędzi ten czas w areszcie. Trafił tam, gdy na jaw wyszło, że posłużył się paszportem swojej pasierbicy, zamiast własnym. Temat postanowił opisać serwis Republicworld.com.

Zobacz wideo Koszty i korzyści wakacji kredytowych. Wyjaśniamy na przykładzie

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Camping Chorwajca - idealny sposób na spędzenie wakacjiCamping Chorwacja. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Brytyjczyk utrzymuje, że do pomyłki doszło przez przypadek

Chadwick zdał sobie sprawę, że udało mu się wejść na pokład samolotu, używając paszportu swojej pasierbicy. Jednak tuż po tym, jak wylądował w stolicy Chorwacji, został zatrzymany przez lokalne władze. Oprócz nieswojego paszportu mężczyzna nie miał ze sobą żadnego dokumentu tożsamości. To stało się podstawą osadzenia go w celi na lotnisku w Zagrzebiu

Mieszkaniec Manchesteru twierdzi, że wziął niewłaściwy dokument przez pomyłkę. Fakt ten wywołał u obu małżonków konsternację. Chadwick wspomina, że kiedy sprawa wyszła na jaw, był zdruzgotany i jednocześnie czuł się zażenowany:

Szczycę się tym, że nigdy nie trzymam niewłaściwych rzeczy w bagażu podręcznym i zawsze mam przy sobie odpowiednie dokumenty, tak więc nie mogłem uwierzyć w to, co się stało. Nasze miny chyba mówiły wszystko. Przyznaję, że to była częściowo moja wina, że wziąłem zły paszport. Tylko czy pomyślelibyście, że po wydarzeniach z 11 września doszłoby do tego, że wszedłem na pokład samolotu, posługując z żeńskim imieniem i zdjęciem swojej córki?

Wyspa HvarZeus uważał, że była najpiękniejszą wyspą na świecie. Przyroda zachwyca

Każdy pasażer zobowiązany jest upewnić się, że ma ważny dokument tożsamości

Przedstawiciel linii lotniczych Ryanair skomentował sprawę następująco:

Pasażer został zatrzymany przez chorwackie organy władzy tuż po przylocie do Zagrzebia z Manchesteru w dniu 24 kwietnia, ponieważ nie podróżował z własnym dokumentem tożsamości. Obowiązkiem każdego pasażera jest upewnienie się, że w czasie podróży ma przy sobie prawidłowo wypełniony i ważny paszport.

Lokalne władze poinformowały, że operatorzy lotniska popełnili błąd, wpuszczając Davida Chadwicka na pokład samolotu. Zapewnili, że już porozumieli się z agentami obsługi naziemnej z Manchesteru w celu zapobieżenia powtórzeniu się takiej sytuacji w przyszłości.   

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: