Turyści nie chcą przyjeżdżać na Podkarpacie z powodu bomb. Radni przekonują, że nie ma się czego bać

Czarne chmury zawisły nad turystyką w Bieszczadach. Tegoroczny sezon może okazać się najgorszy od lat. Ilość dokonywanych rezerwacji spadła co najmniej o połowę. Goście nie chcą przyjeżdżać w ten rejon Polski w obawie przed spadającymi bombami.

Jak alarmuje, Wiesław Matuszewski, właściciel Ośrodka Wypoczynkowego „Cypel" w Polańczyku, rezerwacje na miesiące wakacyjne - lipiec i sierpień - spadły o około 50-60 procent. Ludzie obawiają się, że na terenie Bieszczad wybuchają bomby. Władze przekonują, że nic bardziej mylnego. Temat opisał portal nowiny24.pl.

Zobacz wideo Daria Gosek-Popiołek o obronie Puszczy Karpackiej przed wycinką

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Władze uspokajają przyjezdnych: "Podkarpacie to najbezpieczniejsza część Polski"

Wicemarszałek województwa podkarpackiego, Piotr Pilch przekonuje w rozmowie z cytowanym wcześniej portalem, że Podkarpacie jest w tej chwili najbezpieczniejszym regionem w Polsce, gdyż bronią go amerykańskie wojska. Władze samorządowe województwa podkarpackiego postanowiły uruchomić dużą, ogólnopolską akcję promocyjną, która ma na celu przekonać turystów, że nie mają się czego obawiać. Akcja będzie prowadzona i finansowana przez samorząd wojewódzki:

Omawialiśmy już te zagadnienia na zarządzie, bo jest potrzeba by promować Bieszczady, ale nie tylko, gdyż inne regiony zgłaszają nam, że z powodu wojny na Ukrainie jest dwa razy mniej turystów, niż w zeszłym roku. Ludzie traktują Podkarpackie jako strefę przywojenną, a nie ma to zupełnie uzasadnienia, dlatego musimy przebić się z informacją, że jest u nas bezpiecznie, bo przecież tak jest w istocie.

- wyjaśnia wicemarszałek.

Piotr Pilch zapewnia, że Tour de Pologne na Podkarpaciu odbędzie się w tym roku

Wicemarszałek poinformował także, że planowany w tym roku wyścig Tour de Pologne na pewno dojdzie do skutku. Zapewnił także, że mimo iż Podkarpacie leży blisko granicy z Ukrainą, samo w sobie nie stanowi strefy zagrożenia. Na stronie rzeszow.naszemiasto.pl dostępny jest już przebieg trasy słynnego dorocznego wyścigu kolarskiego.

Źródło: nowiny24.pl, rzeszow.naszemiasto.pl

Więcej o: