Najpiękniejsze wyspy w Chorwacji. Co roku przyciągają rzesze turystów. Które z nich warto odwiedzić?

Chorwacja to niezwykle piękny kraj, który co roku odwiedzają miliony turystów z całego świata. Szczególnie upodobali go sobie Polacy, którzy chętnie korzystają z pięknych krajobrazów i ogromu możliwości na ciekawe spędzenie czasu. Przedstawiamy najpiękniejsze wyspy w Chorwacji, które cieszą się zainteresowaniem turystów.

Chorwacja to piękny kraj, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Zwiedzanie miast, kąpiel w morzu, górskie wędrówki - to nie wszystkie atrakcje, które zapewnia nam ten kraj. Będąc w Chorwacji, szczególnie warto zwiedzić wyspy. Które z wysp w Chorwacji są najpiękniejsze i co mają do zaoferowania turystom? Odpowiadamy.

Wyspy w Chorwacji. Korcula królową wśród turystów

Chorwacja nazywana jest miastem tysiąca wysp nie bez powodu - w sumie ma 1244 wyspy. Ze statystyk wynika, że tylko 47 z nich jest zamieszkałych. Turyści za najładniejszą z nich niezmiennie od kilkunastu lat uznają Korculę. Znajdują się tam liczne średniowieczne budynki, wąskie klimatyczne uliczki idealne na romantyczne spacery we dwoje oraz dużo zielonej roślinności i krystaliczne morze z pięknymi plażami. Szczególnie warto wybrać się tu w lipcu, kiedy rozgrywa się przenoszący w czasie turniej rycerski Moreska.

Hvar. Chorwacka wyspa w TOP 10 najpiękniejszych wysp świata

Hvar to kolejna piękna wyspa, którą powinien odwiedzić każdy turysta, decydujący się na urlop w Chorwacji. Słynie m.in. z malowniczych pól lawendy, więc jest doskonałą lokalizacją dla pasjonatów fotografii. Wizytówką wyspy jest miasto o takiej samej nazwie - Hvar - gdzie można zwiedzić liczne zabytki. Znajduje się tam również ogrom restauracji z lokalnym jedzeniem i pysznym winem.

Wyspa Krk w Chorwacji. Raj dla plażowiczów

Wyspa Krk to istny raj dla plażowiczów. Znajduje się tam wiele plaż, na których można wypocząć. W przerwie od plażowania szczególnie warto odwiedzić miasteczko Vrbnik z widokami na zatokę kvarnerską. W tym miejscu można również odwiedzić najwęższą ulicę na świecie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chorwacka Brać to wyspa tętniąca życiem. Była bohaterką Odysei Homera

Wyspa Brać nazywana jest przez miejscowych i turystów Renesansową Perłą Chorwacji. Słońce świeci tam niemalże przez cały rok, a widoki zapierają dech w piersiach. Będąc na tej wyspie, warto wybrać się na plażę Zlatni Rat i spróbować swoich sił w windsurfingu. Miłośnicy pieszych wędrówek powinni wybrać się na spacer po resztach murów obronnych w Skripie - najstarszej wiosce na wyspie oraz odwiedzić lokalne restauracje.

Ciekawostką jest, że marmur, który wydobywany jest na tej wyspie, został użyty do budowy Białego Domu w Waszyngtonie.

Więcej o: