Najpiękniejsze wyspy w Chorwacji. Co roku przyciągają rzesze turystów. Które z nich warto odwiedzić?

Chorwacja to niezwykle piękny kraj, który co roku odwiedzają miliony turystów z całego świata. Szczególnie upodobali go sobie Polacy, którzy chętnie korzystają z pięknych krajobrazów i ogromu możliwości na ciekawe spędzenie czasu. Przedstawiamy najpiękniejsze wyspy w Chorwacji, które cieszą się zainteresowaniem turystów.

Chorwacja to piękny kraj, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Zwiedzanie miast, kąpiel w morzu, górskie wędrówki - to nie wszystkie atrakcje, które zapewnia nam ten kraj. Będąc w Chorwacji, szczególnie warto zwiedzić wyspy. Które z wysp w Chorwacji są najpiękniejsze i co mają do zaoferowania turystom? Odpowiadamy.

Wyspy w Chorwacji. Korcula królową wśród turystów

Chorwacja nazywana jest miastem tysiąca wysp nie bez powodu - w sumie ma 1244 wyspy. Ze statystyk wynika, że tylko 47 z nich jest zamieszkałych. Turyści za najładniejszą z nich niezmiennie od kilkunastu lat uznają Korculę. Znajdują się tam liczne średniowieczne budynki, wąskie klimatyczne uliczki idealne na romantyczne spacery we dwoje oraz dużo zielonej roślinności i krystaliczne morze z pięknymi plażami. Szczególnie warto wybrać się tu w lipcu, kiedy rozgrywa się przenoszący w czasie turniej rycerski Moreska.

Hvar. Chorwacka wyspa w TOP 10 najpiękniejszych wysp świata

Hvar to kolejna piękna wyspa, którą powinien odwiedzić każdy turysta, decydujący się na urlop w Chorwacji. Słynie m.in. z malowniczych pól lawendy, więc jest doskonałą lokalizacją dla pasjonatów fotografii. Wizytówką wyspy jest miasto o takiej samej nazwie - Hvar - gdzie można zwiedzić liczne zabytki. Znajduje się tam również ogrom restauracji z lokalnym jedzeniem i pysznym winem.

Camping Chorwajca - idealny sposób na spędzenie wakacjiCamping Chorwacja. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Wyspa Krk w Chorwacji. Raj dla plażowiczów

Wyspa Krk to istny raj dla plażowiczów. Znajduje się tam wiele plaż, na których można wypocząć. W przerwie od plażowania szczególnie warto odwiedzić miasteczko Vrbnik z widokami na zatokę kvarnerską. W tym miejscu można również odwiedzić najwęższą ulicę na świecie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Samochodem, samolotem czy pociągiem? Jak dojechać do Chorwacji?Jak dojechać do Chorwacji: samolotem, samochodem czy pociągiem?

Chorwacka Brać to wyspa tętniąca życiem. Była bohaterką Odysei Homera

Wyspa Brać nazywana jest przez miejscowych i turystów Renesansową Perłą Chorwacji. Słońce świeci tam niemalże przez cały rok, a widoki zapierają dech w piersiach. Będąc na tej wyspie, warto wybrać się na plażę Zlatni Rat i spróbować swoich sił w windsurfingu. Miłośnicy pieszych wędrówek powinni wybrać się na spacer po resztach murów obronnych w Skripie - najstarszej wiosce na wyspie oraz odwiedzić lokalne restauracje.

Ciekawostką jest, że marmur, który wydobywany jest na tej wyspie, został użyty do budowy Białego Domu w Waszyngtonie.

Więcej o: