PLL LOT ponownie ukarane. Zakaz lotów do Chin - dziewięć osób na pokładzie zarażonych koronawirusem

Po raz kolejny w tym roku Chiny nakładają na PLL LOT czasowy zakaz wykonywania rejsów. Powód jest wciąż ten sam - tym razem na pokładzie samolotu aż dziewięć osób podróżujących z Polski wykazało pozytywny wynik testu na Covid-19.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sieć obiegła informacja o nałożeniu kary przez Chiny na Polskie Linie Lotnicze LOT, po tym jak na pokładzie wykryto dziewięć zakażeń koronawirusem. To kolejna tego typu sytuacja, która utrudnia podróż w ten popularny region świata. 

Największy samolot we flocie Polskich Linii Lotniczych LOT, czyli Boeing 787-9, który zabiera 294 pasażerów.Dwunastu zakażonych na pokładzie LOT-u. Pekin ostro reaguje

Chiny nakładają kolejne kary na PLL LOT

Dziennikarz i tłumacz Krzysztof Pawliszak, na Twitterze opublikował informację, że u kolejnych dziewięciu pasażerów linii lotniczych LOT wykryto zakażenie koronawirusem. Podróżujący samolotem LO93 z Warszawy do Tiancin (19 maja) z dodatnim wynikiem testu przyczynili się do nałożenia kary przez Chiński rząd. Wstrzymane zostaną kolejne cztery rejsy, począwszy od 13 czerwca.

Na stronie MSZ widnieje informacja, że w pełni zaszczepieni podróżujący z Polski do Chin muszą uzyskać dwa negatywne wyniki testów na COVID-19 na maksymalnie 24 godziny przed podróżą wykonane metodą molekularną (RT-PCR) w dwóch różnych laboratoriach spośród placówek wyznaczonych przez Ambasadę Chin w Warszawie.

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?
W związku z 9 pasażerami z dodatnim wynikiem na obecność koronawirusa na pokładzie @LOTPLAirlines LO93 z Warszawy do Tiancin (19 maja) chiński urząd lotnictwa cywilnego nałożył na polskiego przewoźnika zakaz realizacji kolejnych 4 lotów, począwszy od 13 czerwca.

- możemy przeczytać na Twitterze Krzysztofa Pawliszaka.

PLL LOT po raz kolejny z zakazem lotów do Chin

Krzysztof Moczulski w rozmowie z onet.pl potwierdził incydent, do którego doszło 19 maja. Rzecznik prasowy PLL LOT zapewnił jednak, że na pokład weszły tylko osoby z negatywnym wynikiem testu. Sytuacja, tak czy inaczej, nie prezentuje się zbyt dobrze - to kolejna kara nałożona na polskie linie, która obowiązywać będzie od 13 czerwca. 

Ostatnie tego typu obostrzenia zostały nałożone na PLL LOT w kwietniu br. Nałożona kara spowodowana była aż 12 osobami na pokładzie, które wykazały pozytywne wyniki testów na Covid-19. Sytuacja wywołała zawieszenie rejsów na cztery tygodnie. Więcej informacji o tym locie znajdziesz w naszym artykule: LOT nie poleci do Chin. Polskie linie lotnicze otrzymały czasowy zakaz lotów. Pekin nakłada restrykcje do połowy maja

Analogiczna sytuacja miała miejsce także w styczniu br. Na pokładzie samolotu lecącego do Chin, ówcześnie wykryto zarażenie wirusem u pięciu osób podróżujących z Warszawy do Tiancin. 

Źródło: podroze.radiozet.pl

Więcej o: