Glamping - co to takiego i dlaczego zdobywa taką popularność? Luksusowy wypoczynek na łonie natury

Glamping zdobywa coraz większą grupę zwolenników wakacji na łonie natury, a wszystko dzięki połączeniu luksusu z wypoczynkiem w pięknych okolicznościach przyrody. Czym tak dokładnie jest ta nowoczesna forma i ile kosztuje?
Zobacz wideo Te węzły z pewnością przydadzą ci się nie tylko na biwaku. Dlatego warto nauczyć się je wiązać. Podpowiadamy jak

Odpoczynek w otoczeniu natury nie musi być okupiony wyrzeczeniami i barkiem wygód. Turyści mogą skorzystać ze znanej na całym świecie formy będącej połączeniem campingu i luksusu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Glamping - co to takiego? Luksusowy biwak na łonie natury

Nazwa tego typu zakwaterowania jest ściśle połączona z językiem angielskim, a dokładniej mówiąc, z użyciem zlepka dwóch słów, "glamorous" (ekskluzywne) i "camping" (biwak). Łatwo się zatem domyślić, że to nic innego jak luksusowy odpoczynek pod namiotem. 

W ramach tego typu turystyki możemy liczyć na nocleg w wygodnym miejscu z dodatkiem usług hotelarskich. Ten rodzaj wypoczynku zyskał popularność wśród turystów udających się z dziećmi lub przyjaciółmi, ale także jako forma spędzenia czasu tylko we dwoje. 

Glamping zdobywa popularność. Oferta ekskluzywnych noclegów stale się powiększa

Miłośników tego rozwiązania przybywa, a to dzięki temu, że za tą formą nie stoją jedynie tradycyjne namioty. Projektanci wychodzą naprzeciw miłośnikom odpoczynku w bliskim kontakcie z naturą. Powstają domki na drzewie, przezroczyste kule z widokiem na gwieździste niebo, a także wiele innych geometrycznych form. 

Tym, co zdecydowanie odróżnia glamping od zwykłego biwaku, jest dostępność usług spa w pakiecie, klimatyzacja, wygodne łóżko czy łazienka. Podróżujący chętnie dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami ze swoich wakacji, które spędzają właśnie w tej formie. 

Ile kosztuje ekskluzywny biwak? Glamping w Polsce można znaleźć w bardzo okazyjnych cenach

Za wygodę niestety trzeba odpowiednio zapłacić. Wszystko zależy jednak od miejsca i usług, jakie chcemy mieć w swoim namiocie czy domku. Jak podaje portal internetowy travelduck.pl, wybierając wakacje za granicą zapłacimy kwotę pomiędzy 280 a 320 EUR.

W Polsce natomiast można spodziewać się stosunkowo atrakcyjnych cen - nawet 250 PLN za noc za cztery osoby.

Więcej o: