Glamping - co to takiego i dlaczego zdobywa taką popularność? Luksusowy wypoczynek na łonie natury

Glamping zdobywa coraz większą grupę zwolenników wakacji na łonie natury, a wszystko dzięki połączeniu luksusu z wypoczynkiem w pięknych okolicznościach przyrody. Czym tak dokładnie jest ta nowoczesna forma i ile kosztuje?
Zobacz wideo Te węzły z pewnością przydadzą ci się nie tylko na biwaku. Dlatego warto nauczyć się je wiązać. Podpowiadamy jak

Odpoczynek w otoczeniu natury nie musi być okupiony wyrzeczeniami i barkiem wygód. Turyści mogą skorzystać ze znanej na całym świecie formy będącej połączeniem campingu i luksusu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Glamping - co to takiego? Luksusowy biwak na łonie natury

Nazwa tego typu zakwaterowania jest ściśle połączona z językiem angielskim, a dokładniej mówiąc, z użyciem zlepka dwóch słów, "glamorous" (ekskluzywne) i "camping" (biwak). Łatwo się zatem domyślić, że to nic innego jak luksusowy odpoczynek pod namiotem. 

W ramach tego typu turystyki możemy liczyć na nocleg w wygodnym miejscu z dodatkiem usług hotelarskich. Ten rodzaj wypoczynku zyskał popularność wśród turystów udających się z dziećmi lub przyjaciółmi, ale także jako forma spędzenia czasu tylko we dwoje. 

Wypoczynek nad wodąZamiast morza wybierz weekend kameralnych miejscach

Glamping zdobywa popularność. Oferta ekskluzywnych noclegów stale się powiększa

Miłośników tego rozwiązania przybywa, a to dzięki temu, że za tą formą nie stoją jedynie tradycyjne namioty. Projektanci wychodzą naprzeciw miłośnikom odpoczynku w bliskim kontakcie z naturą. Powstają domki na drzewie, przezroczyste kule z widokiem na gwieździste niebo, a także wiele innych geometrycznych form. 

Tym, co zdecydowanie odróżnia glamping od zwykłego biwaku, jest dostępność usług spa w pakiecie, klimatyzacja, wygodne łóżko czy łazienka. Podróżujący chętnie dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami ze swoich wakacji, które spędzają właśnie w tej formie. 

W Szanghaju zniesiono część restrykcji i otwarto osiedla. Ludzie wybiegli na uliceSzanghaj się otworzył. "Ulga i niedowierzanie". "Ludzie wybiegli na ulice"

Ile kosztuje ekskluzywny biwak? Glamping w Polsce można znaleźć w bardzo okazyjnych cenach

Za wygodę niestety trzeba odpowiednio zapłacić. Wszystko zależy jednak od miejsca i usług, jakie chcemy mieć w swoim namiocie czy domku. Jak podaje portal internetowy travelduck.pl, wybierając wakacje za granicą zapłacimy kwotę pomiędzy 280 a 320 EUR.

W Polsce natomiast można spodziewać się stosunkowo atrakcyjnych cen - nawet 250 PLN za noc za cztery osoby.

Więcej o: