Włochy znoszą ostatnie obostrzenia związane z koronawirusem. Zmieniają się zasady wjazdu dla turystów

Turyści odwiedzający Włochy od środy (2 czerwca 2022 r.) nie potrzebują już specjalnej przepustki. O dokument starać się mogły tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i goście, którzy posiadali negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Więcej nowinek związanych z podróżowaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Włoskie władze zniosły jedno z ostatnich obostrzeń. Podróżni nie muszą już posiadać tak zwanego Green Pass'a przy wjeździe do państwa. Ministerstwo Zdrowia pod koniec maja 2022 r. zdecydowało, że nie będzie przedłużać tego wymogu. 

Zobacz wideo Piękna akcja. Włoscy policjanci klaszczą w podzięce dla lekarzy i pielęgniarek

Włochy znoszą restrykcje pandemiczne i zmieniają zasady wjazdu

Jak podaje money.pl, luzowanie ograniczeń jest wynikiem mniejszej liczby zachorowań oraz tego, że 90 proc. mieszkańców jest zaszczepionych.

[Podróżni odwiedzający Italię od 1 maja 2022 r. nie mają też obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego pasażera, który wprowadzony został w zeszłym roku. Passenger Location Form informował służby o tym, gdzie znajdują się osoby, które zaraziły się koronawirusem. Od początku czerwca 2022 r. turyści, którzy chcą przekroczyć granicę kraju, nie muszą także posiadać certyfikatu szczepienia ani negatywnego wyniku testu na Covid-19.

Włoskie władze zapowiedziały także, że od 15 czerwca zniknie obowiązek zakrywania nosa i ust w kinach, salach koncertowych i teatrach. Nie jest jednak wiadome, czy trzeba będzie nosić maseczki w środkach komunikacji miejskiej. Ministerstwo Zdrowia nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji. 

Włochy. Organizatorzy wycieczek liczą na turystów

Obostrzenia negatywnie wpłynęły na wiele branż, w tym turystykę. Zniesienie restrykcji ma przyczynić się do napędzenia ruchu turystycznego jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Organizatorzy wycieczek i biura podróży uważają, że nadchodzące miesiące będą bardzo optymistyczne dla całej branży. Włochy liczą, że ich kraj odwiedzi wielu turystów. 

Więcej o: