Dużo podróżujesz? Te aplikacje podróżnicze pomogą ci zaoszczędzić czas i pieniądze

Jeśli dużo podróżujesz - i to po całym świecie, aplikacje podróżnicze to coś, co musisz mieć w swoim smartfonie. Które z nich są najbardziej przydatne? Przedstawiamy te aplikacje podróżnicze, dzięki którym nie tylko zaoszczędzisz czas i pieniądze, ale również unikniesz niepotrzebnych frustracji.

Kochasz podróże i zwiedzanie? Zdarza się jednak, że tracisz czas na poszukiwanie informacji o hotelach, cenach biletów, komunikacji miejskiej? Dzięki tym podróżniczym aplikacjom będziesz mógł w pełni cieszyć się wypoczynkiem. Które z nich szczególnie warto zainstalować na swoim telefonie? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Dwie aplikacje, które poleci wam Bronek [TopTech]

Podróżujesz po USA i Kanadzie? Musisz zainstalować aplikację "Roadtrippers"

"Roadtrippers" to świetna aplikacja, dzięki której wszystko będziemy mieć w jednym miejscu. Pozwala na odkrycie na trasie różnorodnych obiektów - hoteli, restauracji, parków narodowych, czy atrakcji, które warto odwiedzić. Jak widzimy, jest więc niezwykle wszechstronna i może okazać się bardzo pomocna, jeśli poszukujemy dobrego miejsca na odpoczynek.

Co więcej, swój plan podróży możemy udostępnić rodzinie i przyjaciołom, z którymi podróżujemy. Może być on edytowany przez każdego z użytkowników, co pozwala na wspólne planowanie.

Podróżujesz samochodem? Dzięki "Waze" unikniesz korków, a "Nexit" pozwoli zatankować taniej

"Waze" to aplikacja należąca do Google. Jest największą na świecie aplikacją nawigacyjną opartą na społeczności. Można pokusić się o stwierdzenie, że to odpowiednik polskiej aplikacji "Yanosik". W "Waze" użytkownicy również informują się w czasie rzeczywistym o wypadkach, robotach drogowych i fotoradarach. Dzięki temu jej użytkownicy mogą szybciej dotrzeć do celu i uniknąć mandatu.

Warty uwagi jest również "Nexit". Aplikacja ta pokazuje swoim użytkownikom, gdzie zatankują najtaniej i gdzie znajdą pokój hotelowy w określonym limicie cenowym. Z poziomu aplikacji można również zarezerwować pokój w wybranym hotelu. Niestety, obecnie aplikacja dostępna jest wyłącznie na urządzeniach Apple.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl

"Tłumacz Google". Obowiązkowy towarzysz każdej podróży

"Tłumacz Google" to znana wszystkim aplikacja, której nie może zabraknąć na naszym smartfonie podczas podróży. Całkiem niedawno została ona rozszerzona aż do 108 języków z całego świata, dzięki czemu pomaga na swobodne tłumaczenie mowy i tekstu, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Niebywałą zaletą aplikacji jest fakt, że "Tłumacz Google" jest łatwy w użyciu i zapewnia obsługę offline w 59 językach.

Więcej o: