Narzeczonym odwołano lot na ślub. Brytyjskie linie lotnicze nie wyrabiają z obsługą klientów

Brytyjskie linie lotnicze przeżywają prawdziwe oblężenie przez turystów. Skutkiem są opóźnieniami, a nawet odwołania lotów. To spotkało parę młodą, która planowała wziąć ślub na Cyprze.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Dwójka młodych ludzi - Seren Rounds oraz Adam Howells chcieli się pobrać na Cyprze w mieście Pafos. Para młoda planowała swój ślub od 2020 roku, czyli ponad dwa lata. Jednak jak się okazuje, chyba będą musieli poczekać jeszcze trochę. 

TUI odwołało lot młodej pary na Cypr. Narzeczeni są załamani - chyba będą musieli odwołać ślub

Linie lotnicze TUI w dniu lotu pary młodej na Cypr odwołały podróż. Narzeczeni są zrozpaczeni. Jak powiedziała w rozmowie z portalem Sky News, mama panny młodej Lisa Trenchard - wesele było zaplanowane na 2 czerwca, ale przez odwołany lot nie było szans na znalezienie noclegu dla wszystkich gości na ten czas. Podsumowała to krótko:

W pełni obwiniam TUI - nie tylko za początkowe niedogodności, ale za brak współczucia i krótkowzroczność. Do tego zrobili to, co najprostsze - po prostu anulowali lot.

Trzeba mieć na uwadze, że już w piątek, 27 maja 2022 roku TUI ogłosiło, że niewielka część lotów zostanie odwołana. Podobnie postąpiły linie Easyjet, które zapowiedziały odwołanie ponad 200 lotów do 6 czerwca. 

Co ciekawe, nie tylko Seren i Adam zostali tak potraktowani. Podobną historię ma Sunita Ramjee, która wydała sześć tysięcy funtów na bilety. Chciała zabrać swoją córkę i brata na Grand Prix w Monako. To miał być prezent na jego 40 urodziny. Niestety lot najpierw miał opóźnienie, a potem został całkiem odwołany. Niestety żadnych innych alternatyw podróży już nie mieli. Jak kobieta powiedziała dla Sky News:

Mieliśmy bilety na Grand Prix, a teraz Easyjet odwołał lot i nie zwrócił pieniędzy za bilety na Formułę 1. Jestem naprawdę zawiedziona tym, jak nas potraktowano. Nawet nie zaproponowano nam innego lotu ani choćby zarezerwowania hotelu. 

Linie lotnicze TUI oraz Easyjet złożyły oficjalne przeprosiny na łamach Sky News. Niedogodności tłumaczą trudnym okresem i kumulacją wielu niekorzystnych czynników.

Więcej o: