Zmień weekendowe plany - zamiast morza wybierz wypoczynek w kameralnych miejscach, z dala od tłumów

Weekend nad Bałtykiem to dla wielu jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. Z tego powodu w nadmorskich miejscowościach można natknąć się na prawdziwe tłumy. Warto wybrać zatem nieco bardziej kameralne miejsca, gdzie również można odpocząć nad wodą.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Najbliższe dni mają być wyjątkowo słoneczne i pogodne, warto więc ustalić plany na najbliższy weekend. Ciekawych i atrakcyjnych miejsc do wypoczynku w Polsce nie brakuje. Gdzie warto się wybrać, jeśli chcemy odpocząć od zgiełku?

Zmień weekendowe plany - Mazury zamiast Bałtyku

Na Warmii i Mazurach znaleźć można miejsca, które zachwycają i urzekają sielskim klimatem. Atrakcje znajdą tam nie tylko żeglarze - to miejsce, gdzie można uprawiać wiele sportów wodnych. Pięknych plaż na wypoczynek także nie brakuje - bardzo rozwiniętą linię brzegową oferuje nam Jezioro Ryńskie.

Kolejną ciekawą pozycją jest Węgorzewska plaża położona nad jeziorem Mamry, a dokładnie u wylotu rzeki Węgorapy. Kąpielisko ma wydzielone strefy dla osób o różnych umiejętnościach pływackich, zatem świetnie odnajdują się tu zarówno dzieci, jak i plażowicze potrzebujący większych wyzwań.

Zobacz wideo Bezpieczne Mazury

Weekend nad wodą w otoczeniu lasów

Kolejną, ciekawą alternatywą jest wybór akwenów położonych w bliskim sąsiedztwie lasów. Taki wybór otwiera przed nami wiele innych korzyści i planów weekendowych. Położona w takim otoczeniu plaża w Wildze nie jest oblegana przez turystów, a także oferuje wiele atrakcji. Miejsce spodoba się osobom w różnym wieku - zarówno najmłodszym, jak i rodzicom czy dziadkom. 

Białobrzegi Radomskie - kameralna plaża mniejszych miast

Mieszkańcy stolicy jak i sąsiadujących miejscowości w niedalekiej odległości znajdą ciekawą plaże i kameralne kąpielisko. Mowa o Białobrzegach nad Pilicą - miejsce znajduje się ok. 70 km od Warszawy, na południe od centrum, przy trasie E77 Warszawa-Kraków. Oferuje piaszczystą plażę, noclegi, kajaki, dogodną infrastrukturę oraz wiele innych atrakcji. 

Więcej o: