Genialny sposób na tanie loty. Tiktokerka zdradziła prosty trik, który pomaga zaoszczędzić budżet

Brytyjska tiktokerka na swoim profilu zdradziła sposób, dzięki któremu można znaleźć tańsze bilety lotnicze. Ta metoda pozwoli zaoszczędzić budżet przeznaczony na podróż, a także znacznie usprawni cały proces. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe - efekt jest zaskakujący.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

TikTok niejednokrotnie nas już zaskoczył - można znaleźć tam dużo rozrywkowych treści, ale także praktycznych porad, dzięki którym codzienne czynności staja się łatwiejsze i znacznie przyjemniejsze. Tak też okazało się tym razem - użytkowniczka publikująca pod pseudonimem @lifeofjazz__, zdradziła prosty sposób na szukanie tanich lotów. Krótkie wideo obejrzano już ponad 50 tys. razy.

Trik z TikToka ułatwi zakup biletów lotniczych

Na zaprezentowanym przez Brytyjkę wideo znajdziemy rady jak używać wyszukiwarki lotów Google, czyli Google Flights. Zaczynamy od wyboru lotniska, z którego chcemy lecieć - nie zaznaczamy natomiast celu podróży. Dodatkowo należy zaznaczyć elastyczne daty wyjazdu np. tygodniową podróż w czerwcu albo weekendowy wypad w lipcu. Przechodzimy do filtrów, gdzie zaznaczamy "loty bez przesiadek" oraz najniższą cenę - w przypadku złotówek jest to minimum 300 zł.

Efekt? Na naszym ekranie pojawią się wszystkie bezpośrednie połączenia w cenie poniżej 300 zł w dwie strony z wybranego lotniska. Ta metoda znana jest bardzo dobrze w środowisku, które często podróżuje. Niestety, taka metoda czasami nie zadziała - wszystko zależy od wybranego lotniska i pozostałych wprowadzonych informacji. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Tanie loty z pomocą triku z TikToka

Oferty mogą okazać się naprawdę atrakcyjne i konkurencyjne z tymi, które oferują nam pierwsze wyświetlane pozycje w wyszukiwarce. Przykładowo z Gdańska w czerwcu wyruszymy na tygodniową podróż już od 48 zł w dwie strony do Sztokholmu, 83 zł do Edynburga, 127 zł do Wiednia czy 198 zł do Paryża.

Warszawskie lotnisko w lipcu oferuje weekend za 138 zł w Sztokholmie, 265 zł w Berlinie, 98 zł w Wiedniu czy 155 zł w Budapeszcie.

Źródło: TikTok

Więcej o: