Przyleciał z Egiptu do Poznania. Wpadł przy wyjściu z lotniska - przewoził aż 6,5 tys. szt. papierosów

Na poznańskim lotnisku Ławica, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali mężczyznę, który w swoim bagażu przewoził ponad 6,5 sztuk tysiąca nielegalnych papierosów. Cena rynkowa tytoniu przekraczała 5 tysięcy złotych. Przyjezdny z Egiptu próbował przemycić produkt bez polskich znaków akcyzy.

Więcej sprawdzonych i ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Próba ukrycia niedozwolonych substancji, czy zamiar oszustwa służb celnych na lotniskach często nie kończy się zbyt dobrze. Aktualne zabezpieczenia i metody mają na celu wykluczyć niebezpieczne sytuacje, które mogłyby zaszkodzić pasażerom lub miałyby wpływ na złamanie prawa. Mimo to śmiałków nie brakuje.

Mężczyzna zatrzymany na poznańskim lotnisku

Zaledwie kilka dni temu na lotnisku Ławica w Poznaniu doszło do kolejnej, nieudanej próby przemytu. Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska jeden z pasażerów próbował przewieźć w bagażu aż 6,5 tysiąca sztuk nielegalnych papierosów. 

W trakcie odprawy pasażerów powracających z wakacji w Egipcie funkcjonariusze wytypowali do kontroli podróżnego, który przekroczył granicę zieloną linią 'nic do zgłoszenia'. Jak się okazało, pechowy podróżny próbował przewieźć w bagażu ponad 6,5 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

- podała Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Zobacz wideo Czy przewoźnik ma obowiązek zwrócić pieniądze za lot, który się nie odbył? Kuna: Tak

Przemyt nielegalnych papierosów do Polski

Wartość rynkowa przemycanych papierosów to blisko pięć tysięcy złotych. 

Informacją, o której wspomina również rzeczniczka Spychała-Szuszczyńska, jest fakt, iż dozwolony jest darmowy przewóz wyrobów tytoniowych, pozbawionych polskich znaków akcyzy tylko w ilości 200 sztuk na osobę. Prawo obowiązuję każdego, kto ukończył 17 rok życia. 

Posiadanie większej ilości papierosów jest niezgodne z prawem i wiąże się z karą mandatu lub karą pozbawienia wolności.

- zaznaczyła Spychała-Szuszczyńska. 

Więcej o: