Przyleciał z Egiptu do Poznania. Wpadł przy wyjściu z lotniska - przewoził aż 6,5 tys. szt. papierosów

Na poznańskim lotnisku Ławica, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali mężczyznę, który w swoim bagażu przewoził ponad 6,5 sztuk tysiąca nielegalnych papierosów. Cena rynkowa tytoniu przekraczała 5 tysięcy złotych. Przyjezdny z Egiptu próbował przemycić produkt bez polskich znaków akcyzy.

Więcej sprawdzonych i ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Próba ukrycia niedozwolonych substancji, czy zamiar oszustwa służb celnych na lotniskach często nie kończy się zbyt dobrze. Aktualne zabezpieczenia i metody mają na celu wykluczyć niebezpieczne sytuacje, które mogłyby zaszkodzić pasażerom lub miałyby wpływ na złamanie prawa. Mimo to śmiałków nie brakuje.

W bagażu kobiety znaleziono pokaźną kwotę pieniędzy Polka przewoziła w bagażu 100 tys. dolarów kanadyjskich. Zapłaciła wysoką karę

Mężczyzna zatrzymany na poznańskim lotnisku

Zaledwie kilka dni temu na lotnisku Ławica w Poznaniu doszło do kolejnej, nieudanej próby przemytu. Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska jeden z pasażerów próbował przewieźć w bagażu aż 6,5 tysiąca sztuk nielegalnych papierosów. 

W trakcie odprawy pasażerów powracających z wakacji w Egipcie funkcjonariusze wytypowali do kontroli podróżnego, który przekroczył granicę zieloną linią 'nic do zgłoszenia'. Jak się okazało, pechowy podróżny próbował przewieźć w bagażu ponad 6,5 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

- podała Małgorzata Spychała-Szuszczyńska.

Zobacz wideo Czy przewoźnik ma obowiązek zwrócić pieniądze za lot, który się nie odbył? Kuna: Tak

Przemyt nielegalnych papierosów do Polski

Wartość rynkowa przemycanych papierosów to blisko pięć tysięcy złotych. 

Informacją, o której wspomina również rzeczniczka Spychała-Szuszczyńska, jest fakt, iż dozwolony jest darmowy przewóz wyrobów tytoniowych, pozbawionych polskich znaków akcyzy tylko w ilości 200 sztuk na osobę. Prawo obowiązuję każdego, kto ukończył 17 rok życia. 

Posiadanie większej ilości papierosów jest niezgodne z prawem i wiąże się z karą mandatu lub karą pozbawienia wolności.

- zaznaczyła Spychała-Szuszczyńska. 

Więcej o: