50 przemytników narkotyków zrezygnowało z lotu po ogłoszeniu kontroli. Mieli lecieć jednym samolotem

Aż 50 pasażerów zrezygnowało z lotu między Cayenne a Paryżem, po tym jak służby ogłosiły kontrolę narkotykową. Najnowsze informacje wskazują na powracający problem - liczba konfiskat na lotniskach wzrasta.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Celnicy zajmujący się kontrolą pasażerów na lotnisku Cayenne w Gujanie Francuskiej odkryli, że pięćdziesięcioro pasażerów, którzy mieli znaleźć się na pokładzie jednego samolotu, przemyca niedozwolone substancje. Dane dotyczące przemytu narkotyków na tej granicy są wyjątkowo niepokojące, a problem z roku na rok wzrasta. 

50 pasażerów chciało przemycić narkotyki. Mieli lecieć jedną linią

Jak podają francuskie media, przemyt narkotyków i zabronionych substancji z Gujany Francuskiej do Francji jest wyjątkowo wysoki i niepokojący. Zaledwie kilka dni temu świat obiegła informacja o przeprowadzeniu kontroli w jednym z samolotów Air France lecącym z Cayenne do Paryża. Okazało się, że 50 z 283 osób usiłuje przemycić narkotyki. Wyczulone władze natychmiast podjęły odpowiednie postępowanie. 

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że pasażerowie zostali poinformowani dzień wcześniej o przeprowadzeniu kontroli. Policja wysłała do wszystkich podróżujących wiadomości SMS, a w jej treści była prośba o wcześniejsze pojawienie się na lotnisku z powodu przeprowadzonej rutynowej kontroli anty narkotykowej. Zaledwie kilka minut po otrzymaniu wiadomości pasażerów w trybie pilnym odwołało swoje loty. W ciągu następnych godzin podróż odwołało prawie 30 osób.

Zobacz wideo Przechwycenie łodzi podwodnej przemytników narkotyków

Przemyt narkotyków - olbrzymi problem Francji 

Pomimo wydanej informacji zapowiadającej kontrolę narkotykową znaleźli się śmiałkowie, którzy próbowali przekroczyć granicę i wsiąść do samolotu z nielegalnymi substancjami. Aż pięciu pasażerów zostało zatrzymanych z niemal kilogramowym pakunkiem narkotyków. Pozostałym piętnastu osobom odmówiono wejścia na pokład, ponieważ ich zachowanie było szczególnie podejrzane. Z kolei inni podróżujący, zostali przyłapani już po weryfikacji informacji dotyczących celu podróży.

Francja, ale także inne kraje europejskie borykają się z olbrzymim problemem przemytu narkotyków. Według francuskich źródeł trzy największe lotniska, Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle, Paryż-Orly i Paryż-Le Bourget - przejęły o 89 proc. więcej narkotyków w 2021 r. 

Źródło: ospreyflightsolutions.com

Więcej o: