Tana linia Jet2 zawiesza trzy trasy z Polski. Połączenia zostaną wznowione dopiero we wrześniu

Linii Jet2 wraz z końcem maja miała wznowić połączenia z Krakowa do Wielkiej Brytanii. Tak się jednak nie stanie. Z systemu rezerwacji przewoźnika wynika, że na loty na tej trasie musimy poczekać do połowy września 2022 roku.

Więcej informacji na temat nowinek związanych z podróżowaniem znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Na początku marca bieżącego roku firma Jet2 zawiesiła loty do Krakowa. Przyczyną miało być mniejsze zainteresowanie turystów oferowanymi trasami. Oficjalny komunikat głosi, że ograniczenia związane są z "obecną sytuacją".

Obawy zagranicznych podróżnych wzmaga niepewna sytuacja za granicami naszego kraju, dlatego też coraz mniej turystów z Wielkiej Brytanii decyduje się na przyjazd do Polski. Tania linia lotnicza zapowiedziała pierwotnie, że loty wrócą 27 maja. Okazuje się jednak, że na otwarcie tras musimy jeszcze poczekać.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Linia Jet2 zawiesiła loty z Wielkiej Brytanii do Krakowa. Mają wrócić we wrześniu

Od 24 marca do 26 maja 2022 roku przewoźnik nie obsługiwał lotów z Manchesteru, Birmingham, Glasgow oraz Leeds/Bradford na lotnisko Kraków-Balice. Oficjalnym powodem miał być brak zainteresowania ze strony turystów. Okazuje się, że taki stan rzeczy może utrzymać się jeszcze przez kilka miesięcy.

Jak podaje portal podróże.radiozet.pl, przeloty do Manchesteru mają być wznowione dopiero 8 września, a do Birmingha i Leed  - dzień później. Do Glasgow i Newcastle polecimy 2 września, o czym linia Jet2 poinformowała wcześniej. 

Nie wiadomo jednak, czy połączenia te wrócą. Wszystko zależy od zainteresowania ze strony turystów. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii boją się przyjeżdżać do Polski ze względu na konflikt zbrojny, który ma miejsce za południowowschodnią granicą naszego kraju. Na ostateczne decyzje musimy jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy. 

Więcej o: