Baleary na wakacje? Archipelag wysp Morza Śródziemnego warto zobaczyć z kilku powodów

Baleary to należący do Hiszpanii archipelag wysp położonych w zachodniej części Morza Śródziemnego. Dlaczego warto wybrać się tam na urlop? Piękna pogoda to tylko jeden z plusów tego miejsca.
Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Ibiza, Majorka, Minorka i Formentera to wyspy oferujące niezapomniane wakacje. Bez względu na to, czy jesteśmy zwolennikami błogiego lenistwa na plaży, czy aktywnego wypoczynku, to świetna propozycja na lato 2022.

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Baleary to świetny kierunek na wakacyjny wyjazd

Te cztery hiszpańskie wyspy mają sporo do zaoferowania i śmiało mogą konkurować z najpopularniejszymi wakacyjnymi miejscówkami.

Jedną z wysp wchodzących w skład Balearów jest Majorka. Rozważając ten kierunek warto rozpocząć swoją podróż od jej centrum, czyli Palma de Mallorca. To także stolica i największe miasto Balearów. Przyciąga ono swoją niebywałą architekturą, m.in. Pałacem Almudaina, czyli letnią rezydencją królewską. Warto wspomnieć także o dominującej nad miastem gotyckiej katedrze La Seu, w której wnętrzu można zobaczyć znany na cały świat żyrandol Gaudiego przypominający koronę cierniową.

Dla zwolenników, odpoczynku od zgiełku miasta, idealnym rozwiązaniem będzie przylądek Cap de Formentor. To najbardziej wysunięty na północ fragment Majorki stanowiący jednocześnie malowniczy punkt widokowy. 

Nie zapominajmy także o piaszczystej plaży, lazurowej tafli wody i ciepłym wietrze, które towarzyszyć nam będzie podczas odpoczynku w Playa de Muro, malowniczej miejscowości na Majorce.

Baleary na wakacje, czyli nie tylko Majorka

Kolejną propozycją wypoczynku na Balearach jest Minorka. Choć jest mniej popularna od Majorki, zyskuje zainteresowanie turystów poszukujących spokojnego odpoczynku. Minorka jest drugą co do wielkości wyspą archipelagu i zdecydowanie mniej skomercjalizowaną. Dzięki temu można tam uniknąć ogromnych tłumów turystów.

Pozbawiona jest także dużych kurortów. To miejsce dla miłośników kameralnych i spokojnych miejsc. 

Majorka, Minorka, a może Ibiza, czyli hiszpański archipelag różnorodności

Ibiza to wyspa rozrywki, która wiedzie zdecydowany prym miejsc o imprezowym charakterze. Słynąca  głośnych klubów, dyskotek oraz nocnych zabaw do białego rana, doczekała się wpisu do Księgi rekordów Guinessa i została okrzyknięta "najbardziej imprezowym miejscem na świecie".

Na Ibizie zdecydowanie nie można się nudzić. W swojej ofercie ma między innymi tętniące życiem rynki, nowoczesne galerie, ale także fascynujące jaskinie i miejsca historyczne. Nie zapominajmy także o przepięknych piaszczystych plażach dających możliwość leniwego odpoczynku. 

Więcej o: