Niemcy ogłosiły zmianę zasad wjazdu od czerwca. Na czas wakacji żegnają koronawirusowe obostrzenia

Sytuacja pandemiczna w Niemczech zaczęła się poprawiać, więc tamtejszy rząd zdecydował o złagodzeniu koronawirusowych obostrzeń. Będzie to ułatwienie dla wszystkich wjeżdżających na terytorium Niemiec. Zobaczcie co i od kiedy się zmieni.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

W Niemczech jeszcze do niedawna notowano dużo nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Z tego powodu zasady wjazdu do tego kraju są bardzo surowe. Do 31 maja 2022 obowiązuje zasada 3G (geimpft - zaszczepiony, genesen - ozdrowiony oraz getestet - przetestowany), ale z początkiem czerwca restrykcje te zostaną złagodzone. Co konkretnie się zmieni?

Drezno - Niemcy / fot. shutterstockCo jest potrzebne na wyjazd do Niemiec? Formalności, ważne przedmioty, gotówka

Zmiany zasady wjazdu do Niemiec dotyczą zarówno turystów, jak i transportu towarów

Na terytorium Niemiec w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 roku będzie można wjechać bez okazywania jakichkolwiek dokumentów. Innymi słowy, nie trzeba będzie mieć już:

  • certyfikatu szczepienia na COVID-19,
  • zaświadczenia na bycie ozdrowieńcem,
  • negatywnego wyniku testu na zakażenie koronawirusem.

Warto przypomnieć, że Polacy nie muszą również wypełniać formularza lokalizacyjnego. Obostrzenia obowiązujące do 31 maja 2022 dotyczą włącznie wszystkich osób powyżej 12 roku życia. Młodsze dzieci są zwolnione z przestrzegania restrykcji. 

Powyższe dotyczy przekroczenia granicy Niemiec drogą lądową oraz powietrzną. Skorzystają więc nie tylko turyści, ale również osoby zajmujące się transportem towarów.

Pełna treść rozporządzenia niemieckiego ministerstwa zdrowia można znaleźć tutaj (data dodania - 27 maja 2022 roku, a wejście w życie - 31 maja 2022):

 Oba pliki (w formacie pdf i w języku niemieckim) pochodzą ze strony Bundesgesundheitsministerium.

Niemieckie zamkiNiemcy - mnóstwo atrakcji i blisko Polski. Wybraliśmy niemieckie zamki, które warto odwiedzić

Więcej o: