Linie odwołały 240 lotów. 38 tys. turystów nie poleci na wymarzone wakacje

Od kilku dni pasażerowie tanich lini lotniczych mierzą się z utrudnieniami. Przewoźnik easyJet podjął dość kontrowersyjną decyzję. Odwołał 240 lotów z lotniska Londyn-Gatwick. Tych 240 lotów miało odbyć się w ciągu zaledwie 10 dni. Ponad 36 tys. podróżnych nie wyleci na wakacje.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl  

Zatłoczone lotniska

Największe lotniska w Wielkiej Brytanii przeżywają oblężenie turystów. Po ponad dwóch latach pandemii, podróżni postanowili w końcu wyjechać na wakacje. Tłum na lotnisku to oczywiście lawina opóźnień, problemy z komunikacją, długie kolejki. Dodatkowo pojawiają się problemy kadrowe wśród pracowników portu lotniczego.

I nie będzie lepiej. Linie lotnicze próbują odkuć się po pandemicznej przerwie. Samoloty wprawdzie startowały, ale często nie miały pełnego obłożenia. Teraz się to zmienia.

Linie easyJet mają jednak dodatkowe problemy. Jeśli planowaliście wylot tymi liniami z Wielkiej Brytanii, koniecznie sprawdźcie, czy wasz lot nie został odwołany.

Linie odwołują loty

Tani przewoźnik lotniczy to częsty wybór na wakacje. Staramy się zaoszczędzić przynajmniej na biletach lotniczych, bo podczas samych wakacji z pewnością wydamy więcej niż planowaliśmy. Ale wybierając taką opcję, możemy mieć problemy. Wspomniane linie easyJet anulowały ponad 200 rejsów z i do Wielkiej Brytanii. Powodem tej decyzji była awaria systemu informatycznego. Od kilku dni pasażerowie więc mierzą się z utrudnieniami. Zostało odwołanych część lotów od 28 maja do 6 czerwca. Informacje oburzyły turystów.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Brytyjczycy niezadowoleni

Operator przewozów dodatkowo oburzył Brytyjczyków tym, że decyzja została ogłoszona podczas Summer half term. To tydzień wolnego od szkoły, który Brytyjczycy wykorzystują na krótki urlop. Przewoźnik odwołał loty zaledwie dwa dni przed wylotem wspomnianych samolotów.

Turyści nie polecą na przykład do Sewilli w Hiszpanii, Funchal na Maderze, Reykjaviku, Agadiru i Marrakeszu. Jak podaje "The Independent", problemy w podróży będzie miało 36 tys. pasażerów. 

Czy awaria systemu to jedyny powód tego zamieszania? Linie tłumaczą, że chcą poradzić sobie z rosnącą liczbą pasażerów i zapewnić klientom obsługę na należytym poziomie.

Przepraszamy, że o niektórych utrudnieniach lotów informowaliśmy naszych klientów tak późno. Było to konieczne, aby zapewnić odpowiedni poziom usług w tak pracowitym czasie. Pasażerowie, których loty zostały odwołane, mają możliwość zmiany rezerwacji lub otrzymania zwrotu pieniędzy i mogą ubiegać się o odszkodowanie

- poinformowała w komunikacie prasowym rzeczniczka brytyjskiego przewoźnika.

Więcej o: